Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

Obserwuj wątek

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

joanna.r
  • joanna.r

  • Posty: 1
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Świeżo wyciskane soki powinny być składnikami diety każdego z nas.Mogą niezwykle urozmaicić i zróżnicować codzienna dietę, a także sprawić, że najbardziej wybredny niejadek zasmakuje w owocowo-warzywnej eksplozji witamin. Soki świeżo przygotowywane są niepodważalną skarbnicą witamin oraz składników mineralnych. Nie każdy bowiem wie, że organizm ludzki przyswaja o wiele więcej składników odżywczych z soków niż z owoców czy warzyw zjedzonych w całości. Sokowirówka Philips pozwoliłaby mi na odkrywanie nowych ciekawych połączeń smakowych.
Jestem młodą kobietą lubiącą eksperymentować w kuchni . Wygrana tej sokowirówki postawiłaby mnie przed wyzwaniem poszukiwania nowych nieodkrytych smaków.
Obecnie moim ulubionym połączeniem jest:
Szpinak (duża garść)
1 pomarańcza
2 jabłka
1 mango
Sok z połowy cytryny
2 łyżki miodu
Pół szklanki wody
Wycisnąć sok z owoców i szpinaku, na końcu wlać wodę. Dodać sok z cytryny oraz miód wymieszać wszystko razem.
Smacznego!
Myślę, że ogromną zaletą tej sokowirówki jest łatwość jej mycia, ponieważ nie znam osoby, która lubi to robić .

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

Oktawia23
  • Oktawia23

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kocham owoce aronii, mogłabym się nimi objadać całe dnie. Mój Mąż zaczął podejrzewać mnie oto, że jestem w ciąży. Twierdzi, że to normalne nie jest, A co ja biedna mam robić skoro jestem od aronii wręcz uzależniona! Mogłabym zajadać się nią pod różnymi postaciami na śniadanie, obiad, kolację a nawet na podwieczorek znajdę miejsce. Moim absolutnym hitem jest sok z aronii. Nie tylko jest bardzo dobry, ale również zdrowy!Chroni przed chorobami serca, odkładaniem się cholesterolu. Sok z aronii jest również źródłem witamin: A, C, E, P a także błonnika, który wpływa na naszą przeminę materii.Jak go robię? Bardzo prosto! Potrzebuję do tego:

- 2 kg owoców aronii
- 40 liści z wiśni
- 2 kg cukru
- kwasek cytrynowy do smaku
- 3 litry wody

Owoce aronii myjemy i odszypułkowujemy, liście musimy wyszorować. Do garnka wkładamy owoce i liście i zalewamy wodą .Wszystko razem zagotowujemy. Gotujemy owoce prze około 30 minut. Odstawiamy na noc. Następnego dnia wyjmujemy liści wiśni, a owoce dokładnie przecedzamy. Do powstałego soku dodajemy cukier i sok z cytryny. Zagotowujemy sok i sprawdzamy czy cukier się rozpuścił.

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

emerycia
  • emerycia

  • Posty: 6
  • Przepisy: 6
  • Artykuły: 0
Moja rodzina uwielbia soki z warzyw i owoców. Często takie przygotowuję na zwykłej tarce i wyciskarce. Mając taką super sokowirówkę, będę mogła wymyślać i tworzyć różne smaki, np.:
1/2 ananasa, 2 obrane limonki, 1 cytryna bez pestek, 1 banan, 1/2 szklanki malin, 2 jabłka, 1/2 łodygi selera naciowego.

Odp: Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

xjustx
  • xjustx

  • Posty: 3
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Wymarzona kompozycja pełna witamin i niskokaloryczna:
sok z natki pietruszki z dodatkiem cytryny i wody niegazowanej.

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

BĄBELEK85
  • BĄBELEK85

  • Posty: 12
  • Przepisy: 186
  • Artykuły: 74
Witam;

Od momentu kiedy zostałam mamą, większa uwagę zaczęłam przywiązywać do zdrowego żywienia. Domowe soki są ich podstawą. Jednakże mimo dobrych chęci nie stać mnie jeszcze na zakup porządnej sokowirówki. Dlatego innymi metodami radzę sobie w domu z wyciskaniem owoców. Z warzywami jest trochę ciężej niestety Naszymi ulubionymi kompozycjami smakowymi jest sok z pomarańczy i imbiru oraz z buraka czerwonego, który świetnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie. Takie soki można wzbogacić aromatycznymi przyprawami np. szczyptą cynamonu, kardamonu czy anyżu. Doskonale zaspokoją pragnienie i dostarczą oragnizmowi niezbędnych składników odżywczych. A przyprawy dodatkowo nas rozgrzeją. Jeśli miałabym do dyspozycji tę genialną sokowirówkę w pierwszej kolejności spróbowałabym soku z pietruszki, bazylii i szpinaku, bo domowymi sposobami nie jestem w stanie wycisnąć z nich nawet kropli soku Chciałabym spróbować różnych połączeń smakowych, np z papryki, pigwy, czy granatu, którego wprost uwielbiamy. Miksując i eksperymentując można wyczarować orginalne smaki,np sok z marchwi i jabłek mieszam ze zmiksowaną kasza jaglaną. Pyszna , zdrowa przekąska w kilka chwil. Wszystkie owoce po kolei lądowały by w sokowirówce zamieniając się w pyszny i zdrowy soczek dla mojego dziecka, który w razie potrzeby mogłabym rozcieńczyć odrobiną wody mineralnej. Ależ się rozmarzyłam

Sok pomarańczowy;
2 duże pomarańcze
około 1 cm korzenia imbiru

Pomarańcze i imbir obieram ze skórki i wyciskam sok. Można dodac szczyptę ulubionych przypraw,np cynamonu.

Sok z buraka z nuta cytryny:
3 buraczki
kilka kropli soku z cytryny

Buraki obieram i wyciskam sok, dodaję do smaku kilka kropli soku z cytryny. Je śli dodamy kilka śliwek dodatkowo uzyskamy ciekawy smak soku.
obrazek obrazek

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

batonzo
  • batonzo

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Moim ulubionym sokiem jest sok dereniowy, chociaż tylko na jesień go przyrządzam ( kiedy dereń u mnie dojrzeje). Trochę jest ten sok pracochłonny, bo każdy owoc ma pesteczkę, którą trzeba wydrążyć. Wielkość owoców derenia też nie jest oszałamiająca, więc się natrudzić sporo trzeba. Smak jednak wynagradza trud - pod warunkiem, że zerwało się naprawdę dojrzałe owoce ( może lepiej z ziemi zebrało). Zerwane są zbyt kwaśne, ale za to te dojrzałe przebijają wszystko. Niestety nie mam plantacji derenia, tylko jeden krzew. Nie owocował, bo nie wiedziałam, że drugi do pary musi być. Teraz, raz w roku, mam małe święto dereniowego soku na jakieś trzy szklaneczki i to mam zamiar w sokowirówce przyrządzić, żeby smak smakował lepiej.

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

Niki22
  • Niki22

  • Posty: 1
  • Przepisy: 41
  • Artykuły: 0
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu sokowirówki, gdyż moje niestety się zepsuła. A kochałam przygotowywać dzięki niej różnego rodzaju soki i koktajle
Moim ulubionym drinkiem na bazie soków stał się nazwany przeze mnie koktajl BamboLeo. Dla mnie jest to wspomnienie lata zamknięte w paru łykach, już sam zapach powoduje że przenoszę się na słoneczną plażę gdzie czuję zapach kokosa i słyszę szum morza )

A oto składniki na mój ukochany koktajl:
- 1 ananas
- 4 pomarańcze
- 2 papaje
- 0,5 kg arbuza
- 1 limonka
- wiórka kokosowe
- kostki lodu
- syrop z agawy

Wykonanie:
Ananas obieramy i kroimy na kawałki a następnie wrzucamy do sokowirówki.Kolejno wyciskamy sok z pomarańczy , wypestkowanych papai, limonki i arbuza. Wszystkie soki łączymy ze sobą i dokładnie mieszamy. Do smaku jeśli za mało słodki można dodać syrop z agawy. Wrzucamy wiórka kokosowe (ich ilość zależy od naszych upodobań) i wstawiamy do lodówki na koło godzinę aby wiórka napęczniały. Podajemy w pucharkach ze słomką i kostkami lodu. W wersji dla dorosłych warto dodać do koktajlu rum kokosowy

Na zdrowie

PS. O zdjęcie się zatroszczę jak sokowirówkę Philipis w moim domku ugoszczę

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

sweetheart79
Moim wymarzonym sokiem jest orzeżwiający sok jabłkowo-marchwiowo-buraczkowy z imbirem.
Piękny czerwony kolor, rozgrzewający imbir i niesamowity zapach...

Potrzebujemy:
1 burak
1 jabłko
2-3 marchewki
2-3 cm świeżego imbiru

Wszystkie składniki umieścić w sokowirówce, włączyć i delektować się smakiem! :-)

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

karolina27
Każdy z nas chciałby być zdrowy, piękny i bogaty. Często wydajemy setki złotych na cudowne kuracje i kremy, które mają nam pomóc ziścić przynajmniej dwa pierwsze marzenia. Tymczasem wokół nas jest mnóstwo naturalnych produktów, które pomogą zachować zdrowie i urodę na długie lata. Przeważnie mamy je w lodówce.Mój sok musi być nie tylko smakowitym napojem łagodzącym obecny jesienny, a raczej już prawie zimowy, głód słodyczy, ale też działać na moją skórę wyjątkowo upiększająco i rozgrzewać. To dużo zadań jak na jeden sok, ale może się udać. Rodzynki, główny składnik soku, zawierają witaminy i minerały. W towarzystwie antyoksydantów z cytrusów i winogron, minerałów i beta karotenu z marchwi oraz gruszki rodzynki tworzą istny napój upiększający. Dodatek gałki muszkatołowej, nie tylko nadaje mu korzenny smak, ale działa też rozgrzewająco, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Składniki:
- 1/2 szklanki rodzynek
- pomarańcza
- 1/2 szklanki świeżych winogron
- gruszka
- średnia marchew
- szczypta zmielonej gałki muszkatołowej

Przygotowanie:
Rodzynki namoczyć w wodzie i zostawić na całą noc. Wycisnąć sok z owoców i warzyw w sokowirówce. Rodzynki wraz z wodą przełożyć do wysokiego naczynia, dodać sok i zmiksować. Przelać do szklanki i posypać gałką muszkatołową.

W okresie jesienno- zimowym trzeba się wzmocnić i odnowić siły witalne, by mogły walczyć z wirusami. Świetnie nada się do tego sok dyniowo- brokułowo- cebulowy z pietruszką. Jest skarbnicą beta-karotenu, który przywraca skórze także piękny wygląd. Ochrona i uroda- czy potrzeba czegoś więcej?

Składniki:
- dynia (ok. 300 g)
- brokuły (ok. 200 g)
- 2 cebule
- 2 jabłka
- natka pietruszki

Przygotowanie:
Warzywa umyć, nie obierać, wycisnąć sok z sokowirówce i wymieszać. Natkę wypłukać, posiekać i udekorować nią każdą porcję soku.

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

krakersik
  • krakersik

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam
Właśnie jestem w końcówce ciąży i wiadomo nie od dziś, że każda mama chce dostarczyć swojemu maluszkowi jak najwięcej witaminek do prawidłowego rozwoju. A najlepsze jak każdy wie są POLSKIE WARZYWA I OWOCE
Dlatego ja proponuje marchew i jabłka te nasze polskie, a najlepiej z mojego ogródka i coś egzotycznego
Przepis:
5 dużych jabłek
5 marchwi
1 grejpfrut
i natkę z pietruszki
Do smaku można dodać cynamon, który jest ulubioną moją przyprawą
Mam nadzieje, że to właśnie ja będę miała okazje korzystać z tak wspaniałego produktu marki PHILIPS

Odpowiedz na/ edytuj Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips