Moja działka

Obserwuj wątek

Odp: Moja działka

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Tak nornice poryły działkę.
obrazek

Odp: Odp: Moja działka

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
misia53 napisał(a):

Na mojej działce śnieg, woda i dziury po nornicach

To wszędzie raczej jest podobnie.Albo raczej było, bo dziś ok.17-ej dowaliło śniegu.

Odp: Moja działka

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Na mojej działce śnieg, woda i dziury po nornicach
obrazek obrazek obrazek

Odp: Odp: Moja działka

To działka czy ogród przydomowy?Jaką Masz powierzchnię? Ja mam 300m.Ja nie mam dużo kwiatów wczesno wiosennych oprócz kilku tulipanow, krokusów i jeszcze jakichś. To domena Żony. Ja mam swoje piwonie(12), róże(16 albo 18 jeśli dwie się uratują po chorobie), clematis (1). Jak zwykle posadzę gladiole (w tym roku ok120), i 6 rączników, dalie (3-4) ale muszę kupić bulwy bo jesienią nie wykopałem. Dodatkowo nasturcję (głównie na "polskie kapary", jak co roku).

Odp: Moja działka

pigwa
  • pigwa

  • Posty: 24
  • Przepisy: 103
  • Artykuły: 0
Wreszcie mi się udało zamieścić zdjęcie. Kilka dni się męczyłam
Chciałabym się dołączyć do tego forum. Uwielbiam przebywać na działce. Sadzić kwiatuszki i obserwować jak rosną. Już nie mogę doczekać się wiosny, a zwłaszcza moich tulipanków, krokusów, pierwiosnków i irysów.

Odp: Moja działka

pigwa
  • pigwa

  • Posty: 24
  • Przepisy: 103
  • Artykuły: 0
Tak wyglądała moja działka w 2009 r.
obrazek

Odp: Moja działka

Ja wierzyłem kiedyś mądrym zapisom w książkach, sprawdziłem sam,że to "bajka".
W zeszłym roku właśnie posadziłem w namiocie po jednej stronie paprykę po drugiej pomidory i było ok.
Dlatego (m.innymi) nie prenumeruję żadnych pism, a opieram się na doświadczeniach własnych i innnych działkowców, a tylko w zakresie ochrony korzystam z "pisanego", a tego jest dośc w i-necie do czytania.
W "Działkowcu" już jest teraz więcej rozważań naukowców, reklam, mowa bardziej w nich o plantacjach, czy wielkich ogrodach przydomowych, gdzie można sadzić i siać na powierzchniach półhektarowych a nie na 200-300m dzialek pracowniczych.

Odp: Odp: Odp: Odp: Moja działka

pigwa
  • pigwa

  • Posty: 24
  • Przepisy: 103
  • Artykuły: 0
U mnie co roku na działce sadzi się pomidory i paprykę w jednym namiocie. Moim zdaniem jedne drugim nie przeszkadzają.

Odp: Odp: Odp: Moja działka

pigwa
  • pigwa

  • Posty: 24
  • Przepisy: 103
  • Artykuły: 0

Kazik45 napisał(a):

uwierzę Ci na słowo i popikuję do małych "pojemnikodoniczek", potem do większych, z tempraturą nie mam problemów bo wbrew zasadom mam w jednym namiocie pomidory i paprykę. W zeszłym roku wcale jedne drugim nie przeszkadzaly w rozwoju.




zmieniono 1 raz (ostatnio 23 lut 2010 08:35 przez pigwa)

Odp: Odp: Moja działka

majgrz11maja napisał(a):

Papryka bardzo lubi pikowanie ,i jedna doświadczona osoba powiedziała mi że najlepszy sposób na ładne sadzonki to pikowanie co każdy listek , a wysadza się dopiero gdy podłoże ma min.15C.


No to uwierzę Ci na słowo i popikuję do małych "pojemnikodoniczek", potem do większych, z tempraturą nie mam problemów bo wbrew zasadom mam w jednym namiocie pomidory i paprykę. W zeszłym roku wcale jedne drugim nie przeszkadzaly w rozwoju.
Z tym wysadzaniem w ciepłe podłoże "na polu" to chyba tak jest, ale najważniejsze to od razu osłonić parawanem (wys 1m)od wiatru, papryka nie lubi przewiewów.

Odpowiedz na/ edytuj Moja działka