Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

Obserwuj wątek

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

SuperInterior_pl
Zgadza się,w przypadku braku odpowiedniej patelni to zawsze alternatywą są torebki do smażenia lub pieczenia. Inna sprawa,że w grudniu dobrą patelnię kupisz w sklepach internetowych zdecydowanie taniej,warto poszukać.

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

karolinarb
Jesli nie masz patelni teflonowej, możesz użyć torebek do smażenia bez tłuszczu - to świetna alternatywna dla drogich patelni Takie torebki marki Jan Niezbędny kupiłam w supermarkecie za niewielkie pieniądze. Mają silikonową powłokę i nie przywierają do patelni, fajnie się ich używa .

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

LegoJedi
  • LegoJedi

  • Posty: 82
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja myslalem ze patelnie teflonowe sa najtansze . no ale ...
Zdefiniuj slowo zwykla patelnia. Jak patelnia jest cala metalowa to mozesz ja wlozyc do piekarnika i piec albo grillowac w piekarniku. Jak piers ma skorke to.. zacznij (w odpowiedniej temp) smazenie od strony skorki (tam jest wlasny tluszcz). Papierow nie stosuje.

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

Nobody Is Perfect
Dobry pomysł Ja czasem marynuję mięso w sosie sojowym i bezproblemowo potem się je smaży Ewentualnie smażę tylko na 1 łyżeczce oleju, żeby było łatwiej

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

Ela Dz
  • Ela Dz

  • Posty: 18
  • Przepisy: 730
  • Artykuły: 13
A moja metoda na smażenie bez tłuszczu i to na najzwyklejszej patelni to...oszukanie samego siebie. Wystarczy słodka papryka odrobina wody i rzucić na to mięso...udusi się...a papryka mu nada koloru jaku było smażone. Z tym, że na koniec trzeba odparować wodę i je lekko podpiec na suchej patelni.

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

Selprim_pl
Bez tłuszczu na patelni- to do końca nie zda egzaminu,jedyne co mogę polecić to masełko klarowane,na pewno wiecie o jakie chodzi. Też świetnie sprawdza się podczas smażenia.

Odp: Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

Wera
  • Wera

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Tuś napisał(a):

a gotowałaś już tak wykładając patelnię papierem. Jak będziesz coś smażyć cyknij fotkę proszę.


szkoda ze dopiero teraz przeczytałam, miałam w tygodniu ale oczywiście foty nie zrobiłam hehe ale tutaj jest przepis również z wykorzystaniem tego papieru który ja używam więc można zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda https://gotujmy.pl/piers-z-kurczaka-smazona-w-papierze,przepisy,166987k1.html#ac

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

lisifor
  • lisifor

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
k.tyczynski - owszem, ale gotowanie na parze to nie to samo co smażenie ja z tym papierem sie troche bawie, smaruje go minimalną ilością oliwy i dodaje przypraw, ciut soli - zawijam w to mieso z obu stron i na patelnie. Wychodzi dużo bardziej soczyste niż smażone w tradycyjny sposób, bo papier zatrzymuje te wszystkie miesne soki. No i rzeczywiście powierzchnia jest jakby nawoskowana, ale nie sądze żeby to była jakaś niebezpieczna substancja. Wosk wystepuje przecież normalnie w naturze też

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

k.tyczynski
Proponuję upiec albo na parze, bo bez sensu jest smażenie bez oleju, albo na patelni grillowej. Chyba, że konkretnie zależy Ci na tej skórce, która się wytwarza w czasie smażenia. Ale i tak lepiej zrobić jakąś zapiekankę z pomidorami zamiast bawić się w te papiery, bo to niebezpieczne, w szkole na technologii gastronomicznej tak robiliśmy smażąc ryby, ale i tak potrzebna jest niewielka ilość oleju, albo papier co jest nasiąknięty czymś co przypomina wosk. Tyle fajnych przepisów na kurczaka pieczonego, gotowanego, gotowanego na parze jest na tej stronce, po co się tak niebezpiecznie bawić?

Odp: Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni

Tuś
  • Tuś

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
a gotowałaś już tak wykładając patelnię papierem. Jak będziesz coś smażyć cyknij fotkę proszę.

Odpowiedz na/ edytuj Smażenie bez tłuszczu na zwykłej patelni