Test dzbanków BRITA

Obserwuj wątek

Odp: Test dzbanków BRITA

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
Dokładnie wczoraj minoł jeden miesiąc jak mam dzbanek i właśnie wczoraj skończył się filtr.Ale na szczęście dobrze że jest Allegro i nie muszę biegać po sklepach już sobie zamówiłam nowe filtry w dobrej cenie no i oryginalne BRITA-MAXTRA.

Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

Agiatis
  • Agiatis

  • Posty: 57
  • Przepisy: 232
  • Artykuły: 0
evita0007 napisał(a):

BRITA - Twoja woda napisał(a):

Witamy w kolejnym jesiennym dniu, u Nas dość słonecznym Wiele z Was pisało o potrawach przygotowanych na przefiltrowanej wodzie. Zatem zachęcamy do udziału w naszym konkursie na http://zrodloczystejwody.brita.pl/Konkurs.php. Wystarczy wysłać przepis na zdrowe i pyszne danie na bazie przefiltrowanej wody, a jurorzy wybiorą kilka najlepszych - do wygrania super nagrody! Jak już weźmiecie udział w konkursie, napiszcie w tym wątku jak filtrowana woda wpływa na Wasze ulubione przepisy. Wierzymy, że pozytywnie

Dla mnie (oczywiście z dań-zup) z przefiltrowanej wody jest najlepszy rosołek,który uwielbiam i mogła bym go chlipać litrami

Evitko, mój rosołek też okazał się rewelacyjny mąż także zauważył różnice komentarz - jest jakiś taki inny - cały facet wie że gdzieś dzwoni tylko nie wie w którym.... no to tyle jeśli chodzi o zupy
Zauważyłam że kostki z lodu mrożone z przefiltrowanej wody są przezroczyste, a nie białe - bomba jak dla mnie

zmieniono 1 raz (ostatnio 14 paź 2011 20:15 przez Agiatis)

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

BRITA - Twoja woda
Czesiu napisał(a):

BRITA - Twoja woda napisał(a):



Chętnie odpowiemy na Twoje pytania: ponieważ rybki akwariowe są bardzo wrażliwe na nawet niewielkie zmiany warunków zewnętrznych (np. temperaturę lub pH wody), nie polecamy użycia wody filtrowanej do akwarium bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

(...)

Mamy nadzieję, że to rozwiało Twoje wątpliwości


"bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą"... Ja też mam rybki i nie wiem, czy będzie mi się opłacał zakup dzbanka filtrującego, tak abym rzadziej (?) zmieniał wodę, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi... Szczerze mówiąc sądziłem, że właśnie Wy postaracie się o zasięgnięcie rady u wymienionego specjalisty, i powiecie nam czy filtrowana Waszymi wkładami woda nadaje się o akwarium :/

Czesiu


Woda filtrowana przez nasze dzbanki badana jest pod kątem spożycia przez ludzi. Gatunków ryb jest wiele, żyją w różnych środowiskach i do życia potrzebne są im odmienne warunki. W różnych miejscach w Polsce twardość oraz inne parametry wody są inne, więc najpierw trzeba zbadać wodę pod kątem twardości i innych niebezpiecznych dla ryb pierwiastków. Organizm rybki jest o wiele bardziej wrażliwy niż człowieka, dlatego nawet najmniejsza zmiana w jej środowisku może być niebezpieczna. Polecamy zatem konsultacje ze sklepem, w którym się rybki zakupiło, aby dowiedzieć się szczegółów na temat warunków życia określonego gatunku ryby. Mamy nadzieję, że zrozumiesz naszą troskę o Twoje rybki Pozdrawiamy!

Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

BRITA - Twoja woda

...

zmieniono 2 razy (ostatnio 17 paź 2011 09:25 przez Tit)

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

eluchap
  • eluchap

  • Posty: 28
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 0







Prawda, taka woda doskonale nadaje się do podlewania kwiatów. Bo
pozbawiona jest szkodliwego chloru i kwiaty lepiej rosną. Również kwiaty
cięte zachowują dłużej swoją świeżość.


zmieniono 1 raz (ostatnio 14 paź 2011 10:09 przez eluchap)

Odp: Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
BRITA - Twoja woda napisał(a):

Tit napisał(a):

Może to pytanie powinniśmy zadać fachowcom od Brity. Czy w woda filtrowana nadaje się dla rybek i kwiatków - czy nie brakuje jej jakichś istotnych dla życia tych organizmów składnikow? Jestem bardzo ciekawa. Z jakichś powodów nie podlewa się kwiatów i nie używa w akwarium wody przegotowanej tylko "odstaną". Prosimy o wyjaśnienie


Chętnie odpowiemy na Twoje pytania: ponieważ rybki akwariowe są bardzo wrażliwe na nawet niewielkie zmiany warunków zewnętrznych (np. temperaturę lub pH wody), nie polecamy użycia wody filtrowanej do akwarium bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Jeśli zaś chodzi o rośliny: twardość tymczasowa wody utrudnia przyswajanie wody przez rośliny. Przefiltrowana woda jest miękka, więc idealnie nadaje się do kwiatów i roślin doniczkowych.

Mamy nadzieję, że to rozwiało Twoje wątpliwości


PODLEWANIE KWIATÓW. Rybek już nie mam ale jeśli chodzi o kwiaty potwierdzam, że woda przefiltrowana jest jak najbardziej w porządku. Swoją muchołówkę do tej pory podlewałem jedynie wodą demineralizowana, sporadycznie mineralką z butelki. Jest ona bardzo wrażliwa na temat wody. Niedawno ją rozsadzałem i po 3 tygodniach podlewania wodą przefiltrowaną w dzbanku BRITA zaczęła mi puszczać nowe pędy. A to oznacza, że woda od BRITY jak najbardziej służy jej i będzie służyć innym kwiatom
Na zdjęciu 3 nowo wyrastające pędy po podlewaniu wodą przefiltrowaną.
obrazek

Odp: Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

Czesiu
  • Czesiu

  • Posty: 19
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
BRITA - Twoja woda napisał(a):



Chętnie odpowiemy na Twoje pytania: ponieważ rybki akwariowe są bardzo wrażliwe na nawet niewielkie zmiany warunków zewnętrznych (np. temperaturę lub pH wody), nie polecamy użycia wody filtrowanej do akwarium bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

(...)

Mamy nadzieję, że to rozwiało Twoje wątpliwości


"bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą"... Ja też mam rybki i nie wiem, czy będzie mi się opłacał zakup dzbanka filtrującego, tak abym rzadziej (?) zmieniał wodę, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi... Szczerze mówiąc sądziłem, że właśnie Wy postaracie się o zasięgnięcie rady u wymienionego specjalisty, i powiecie nam czy filtrowana Waszymi wkładami woda nadaje się o akwarium :/

Czesiu

Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

BRITA - Twoja woda
Tit napisał(a):

Może to pytanie powinniśmy zadać fachowcom od Brity. Czy w woda filtrowana nadaje się dla rybek i kwiatków - czy nie brakuje jej jakichś istotnych dla życia tych organizmów składnikow? Jestem bardzo ciekawa. Z jakichś powodów nie podlewa się kwiatów i nie używa w akwarium wody przegotowanej tylko "odstaną". Prosimy o wyjaśnienie


Chętnie odpowiemy na Twoje pytania: ponieważ rybki akwariowe są bardzo wrażliwe na nawet niewielkie zmiany warunków zewnętrznych (np. temperaturę lub pH wody), nie polecamy użycia wody filtrowanej do akwarium bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Jeśli zaś chodzi o rośliny: twardość tymczasowa wody utrudnia przyswajanie wody przez rośliny. Przefiltrowana woda jest miękka, więc idealnie nadaje się do kwiatów i roślin doniczkowych.

Mamy nadzieję, że to rozwiało Twoje wątpliwości

Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
BRITA - Twoja woda napisał(a):

Witamy w kolejnym jesiennym dniu, u Nas dość słonecznym Wiele z Was pisało o potrawach przygotowanych na przefiltrowanej wodzie. Zatem zachęcamy do udziału w naszym konkursie na http://zrodloczystejwody.brita.pl/Konkurs.php. Wystarczy wysłać przepis na zdrowe i pyszne danie na bazie przefiltrowanej wody, a jurorzy wybiorą kilka najlepszych - do wygrania super nagrody! Jak już weźmiecie udział w konkursie, napiszcie w tym wątku jak filtrowana woda wpływa na Wasze ulubione przepisy. Wierzymy, że pozytywnie

Dla mnie (oczywiście z dań-zup) z przefiltrowanej wody jest najlepszy rosołek,który uwielbiam i mogła bym go chlipać litrami
obrazek

Odp: Test dzbanków BRITA

Zapomniałabym zdać relacji z dnia kolejnego - testowania dzbanka Brita. Wczoraj miałam wizytę rodziców - piliśmy herbatę - oczywiście z wodą filtrowaną. Rodzice bardzo chwalili smak herbaty czarnej i czerwonej Puerh. Ja piłam Senchę wiosenną (taką z płatkami habrów) - była wyśmienita - nareszcie cały aromat kwiatów dało się wyczuć bez "domieszek chlorowych". Córa natomiast wypiła napar z herbaty truskawkowej i kazała sobie dzisiaj na wycieczkę zrobić taką samą. A więc dzbanek działa pełną parą: filtruje i filtruje.

PS.
Wyjęłam filtr i jeszcze raz go wsadziłam - tym razem z wyraźnym pyknięciem. Po tej operacji spróbujemy jeszcze raz czystej wody bez gotowania. Do kolejnego razu

Odpowiedz na/ edytuj Test dzbanków BRITA