lalunia

lalunia

Platynowy Ekspert
[Przepisów: 1993]

Kruche ciastka na Wielkanoc

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
  • PORCJE: 80
         
ocena: 5/5 głosów: 6

Kochani na Wielkanoc nie tylko robimy baby serniki paschy czy mazurki. Preferowane też są kruche ciasteczka . Skorzystałam i z tego i oto są one wyczekane przez moją córkę ciastka gwiazdki .

Kruche ciastka na Wielkanoc Więcej zdjęć (4)

Składniki:

Kruche ciastka na Wielkanoc

 

 

  • 100 g ksylitolu

 

  • 300 g maki pszennej typ 500 Młyn Kopytowa

 

 

  • 3 żółtka

Sposób przygotowania:

Kruche ciastka na Wielkanoc
Do misy wsypujemy przesianą mąkę . Dodajemy do mąki ksylitol. Siekamy margarynę w kostkę i dodajemy do mąki . Oddzielamy żółtka od białek i i dodajemy do składników ( białka możemy zamrozić) Na końcu dodajemy śmietanę i miksujemy do połączenia składników( ciasto ma odchodzić od miski ma być elastyczne). Ciasto zawijamy w folię spożywczą i wkładamy do lodówki na godzinę . Wałkujemy ciasto na papierze do pieczenia i foremka wykrawamy gwiazdki . Pieczemy na papierze do pieczenia 7-10 minut w 170 stopniach. Ciastka są kruche i bardzo smaczne.
Kruche ciastka na Wielkanoc
Do misy wsypujemy przesianą mąkę . Dodajemy do mąki ksylitol. Siekamy margarynę w kostkę i dodajemy do mąki .
Kruche ciastka na Wielkanoc
Oddzielamy żółtka od białek i i dodajemy do składników ( białka możemy zamrozić) Na końcu dodajemy śmietanę i miksujemy do połączenia składników( ciasto ma odchodzić od miski ma być elastyczne)
Kruche ciastka na Wielkanoc
Ciasto zawijamy w folię spożywczą i wkładamy do lodówki na godzinę . Wałkujemy ciasto na papierze do pieczenia i foremka wykrawamy gwiazdki .