Bajgle

  • Forum: Bajgle

Robił ktoś bajgle? Chciałam spróbować, ale przeraża mnie konieczność wsadzenia ciasta na gotującą się wodę i ponownie ułożenie na blachę :/ Nie rozleci się ciasto? Nic mu się nie stanie?

Słodycze

Jak często dajecie swoim pociechom coś słodkiego? Ograniczacie mi słodkości do minimum czy od czasu do czasu pozwalacie im zaszaleć?

Sery pleśniowe

Od jakiego wieku można dzieciom podawać sery pleśniowe? Od jakiego zacząć, żeby zachęcić, a nie zniechęcić dziecko do tego rodzaju serów?

Ciasteczka :)

Jakie są Wasze ulubione ciasteczka? Wolicie sami je robić czy kupujecie je w cukierni lub sklepach?

Prezent na rocznicę ślubu

Moja siostra ze swoim mężem będą za niedługo obchodzić 25 rocznicę ślubu. Zastanawiam się nad prezentem dla nich. Macie jakiś pomysł?

Odp: Pączki serowe

lukrowanepierniczki napisał(a): Co zrobić żeby pączki serowe się nie przypalały? Nawet zmniejszenie temperatury oleju nie pomaga

Może do ciasta dodajesz za dużo cukru? Spróbuj zmniejszyć jego ilość. Może to pomoże.

Odp: Sernik z czekoladą

biedroneczki napisał(a): Planuję dodać do masy serowej kawałki czekolady. Jak myślicie zmniejszyć lub pominąć ilość cukru dodawanego do tej masy?

Zależy jaka to czekolada i ile jej chcesz dodać.

Skarbonka :)

Jaka wg Was jest najlepsza skarbonka? Taka, z której można wyjmować pieniądze czy taka którą trzeba rozbić żeby się do nich dostać?

Odp: Masa krówkowa

skuter5 napisał(a): Mam puszkę masy krówkowej, która została mi z Wielkanocy Macie pomysł do czego ją wykorzystać? Mazurek raczej odpada

Ja taką masę dodaję do utartego masła i mam krem do masowania ciasta

Odp: Odp: Skarbonka :)

misia5 napisał(a): mocsłodkości napisał(a): Jaka wg Was jest najlepsza skarbonka? Taka, z której można wyjmować pieniądze czy taka którą trzeba rozbić żeby się do nich dostać?

Moje dziewczyny mają metalowe puszki, które trzeba otwieraczem do konserw otworzyć

Fajny pomysł Muszę takich poszukać