Pyszne przepisy na śledzie w sosie salsa

Pyszne przepisy na śledzie w sosie salsa
Matiasy, rolmposy, koreczki śledziowe, śledzie po japońsku - to tradycyjny zestaw serwowany na każdej większej uroczystości.
Jeżeli szukacie nowych przepisów na przyrządzenie śledzi to jesteście w dobrym miejscu, ponieważ poniżej zgromadziliśmy dla Was zestaw receptur na pyszne śledzie w sosie salsa. To nowoczesne podanie najsłynniejszej ryby wśród przekąsek sprawi, że Wasz stół nie tylko zyska pięknego kolorytu, ale także nieco pikanterii. Sos salsa bazuje bowiem na mocno doprawionych pomidorach.

Jest wiele pomysłów na podanie śledzi, pomarańczowo-czerwona salsa jest z pewnością jednym z nich. Możemy dodać do niej ulubione składniki, ale obowiązkowo muszą się tam znaleźć: drobno pokrojona cebula, czosnek, papryka konserwowa, obrane ze skórki pomidory oraz duże ilości ulubionych przypraw (oregano, bazylia, słodka papryka). Niektórzy dodają jeszcze kukurydzę, kawałki ananasa, odrobinę ketchupu - ostateczna kompozycja zależy od naszych upodobań. Jeżeli jesteśmy fanami ryby w wersji pikantnej to możemy także rozważyć dodanie papryczki chili.

Śledzie w sosie salsa najlepiej smakują dobrze schłodzone, podane na drugi dzień po przyrządzeniu, gdy pomidorowe aromaty otulą każdy kawałek ryby z osobna. Serdecznie zachęcamy do inspirowania się naszymi pomysłami.