migotka28

migotka28

Platynowy Ekspert
[Przepisów: 1303]

Sernik truskawkowy

  • 1
  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 3

Tegoroczny sezon truskawkowy zakończyłam takim serniczkiem pełnym truskawek. Truskawki są w masie i na wierzchu pod galaretką. Całość na biszkoptach ale można zrobiż także spód z herbatników lub pieczonego biszkoptu.

Sernik truskawkowy Więcej zdjęć (5)

Składniki:

Sernik truskawkowy

masa truskawkowa

 

  • oraz
  • biszkopty do wyłożenia formy
  • galaretka truskawkowa
  • truskawki ok 400 g

Sposób przygotowania:

Sernik truskawkowy
Składniki na sernik przygotować wcześniej aby były w temperaturze pokojowej. Tortownicę o średnicy 24 cm wyłożyć biszkoptami i wstawić do lodówki.

Truskawki zmiksować na mus. Zmielony ser przełożyć do miski i dodać cukier ( ilośc cukru zależy od naszego smaku, można dać więcej lub mniej), zmiksować.

Następnie dodać zmiksowane truskawki, ponownie zmiksować aby składniki się połączyły. Do rondelka wlać mleko dodać żelatynę, odstawić na chwilę aby żelatyna napęczniała. Następnie mleko podgrzać ale nie gotować i rozpuścić żelatynę.

Rozpuszczoną żelatynę przestudzić. Potem dokładnie połączyć z truskawkową masą. Z lodówki wystawić tortownicę. Na biszkopty wylać kilka łyżek truskawkowej masy i ponownie wstawić do lodówki na kilkanaście minut aby masa zaczęła tężeć dzięki temu przyklei nam biszkopty do dna.

Gdy masa na biszkoptach już zesztywnieje wylać resztę masy truskawkowej a potem znowu wstawić do lodówki. Galaretkę truskawkową przygotować według przepisu i wystudzić.

Gdy galaretka będzie już zimna i tężejąca na wierzchu sernika ułożyć pokrojone truskawki. Zalać galaretką. Ciasto wstawić do lodówki na kilka godzin aby dobrze stężało. 


Sernik truskawkowy
Tortownicę o średnicy 24 cm wyłożyć biszkoptami i wstawić do lodówki.
Sernik truskawkowy
Truskawki zmiksować na mus, ja zmiksowałam w rozdrabniaczu.
Sernik truskawkowy
Zmielony ser przełożyć do miski i dodać cukier ( ilośc cukru zależy od naszego smaku, można dać więcej lub mniej), zmiksować.
Sernik truskawkowy
Do sera dodać zmiksowane truskawki, ponownie zmiksować aby składniki się połączyły. Do rondelka wlać mleko dodać żelatynę, odstawić na chwilę aby żelatyna napęczniała. Następnie mleko podgrzać ale nie gotować i rozpuścić żelatynę. Rozpuszczoną żelatynę przestudzić. Potem dokładnie połączyć z truskawkową masą.