paulina57

paulina57

Złoty Ekspert
[Przepisów: 1001]

Zapiekanka warzywna

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 4

Zapiekanka z cukinią , pieczarkami oraz pomidorem smaczna i szybka

 Zapiekanka warzywna Więcej zdjęć (4)

Składniki:

Zapiekanka warzywna

 

Sposób przygotowania:

Zapiekanka warzywna
Pieczarki oczyścić opłukać i pokroić w plastry. Pomidora opłukać i pokroić w plastry. Dymkę drobno posiekać. Cukinię pokroić w cienkie plastry około 0,5 cm grubości i ułożyć na dnie naczynia, oprószyć pieprzem oraz solą do smaku. Na cukinię wyłożyć pokrojone pieczarki można delikatnie posolić. Następnie ułożyć znów plastry cukinii na całości formy i oprószyć pieprzem i solą. Na koniec na zmianę układać plaster mozzarelli i plaster pomidora tak by lekko na siebie zachodziły. Całość posypać dymką oraz ziołami i oregano. Wstawić do piekarnika i piec ew temp. 180 stopni przez około 35 minut. Po upieczeniu można posypać dymką.
 Zapiekanka warzywna
Pieczarki oczyścić opłukać i pokroić w plastry. Pomidora opłukać i pokroić w plastry. Dymkę drobno posiekać. Cukinię pokroić w cienkie plastry około 0,5 cm grubości i ułożyć na dnie naczynia, oprószyć pieprzem oraz solą do smaku.
 Zapiekanka warzywna
Na cukinię wyłożyć pokrojone pieczarki można delikatnie posolić. Następnie ułożyć znów plastry cukinii na całości formy i oprószyć pieprzem i solą.
 Zapiekanka warzywna
Na koniec na zmianę układać plaster mozzarelli i plaster pomidora tak by lekko na siebie zachodziły.