SUPERPRZEPIS

Babka gotowana Wielkanoc

  • lalunia
  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
  • PORCJE: 15
         
ocena: 5/5 głosów: 5
Babka gotowana Wielkanoc Więcej zdjęć (5)

Wielkanoc jedne z dwóch Świąt które obchodzimy co roku. Każdy czeka na ten dzień zwlaszcza dzieci , które liczą na łakocie i smakołyki . My zaś czekamy na spotkanie przy wspólnym stole z rodziną. Proponuje babkę gotowaną która tradycyjnie zagości ..

Składniki:

Babka gotowana Wielkanoc

 

 

  • Dodatkowo:

 

Sposób przygotowania:

Babka gotowana Wielkanoc
Wykonanie babki gotowanej: Ubijamy osobno żółtka z ksylitolem na puch. Rozpuszczamy margarynę w mikrofali i zostawiamy do ostudzenia. Przesiewamy obydwie mąki z proszkiem do pieczenia i dodajemy do ubitych żółtek na przemian z rozpuszczoną ostudzoną margaryną. Na końcu dodajemy ubite białka na sztywno i mieszamy już tylko łyżką. Formę smarujemy margaryną i obsypujemy bułką tartą Wlewamy ciasto do formy i zamykamy Zalewamy woda garnek i wstawiamy formę z ciastem ( ma być zakryta forma 3/4 ) Gotujemy 1.1/2 godziny od chwili zagotowania wody . Przykryłam jeszcze pokrywką aby zbytnio nie uciekała temp. Po ugotowaniu wyjmuje babkę i zostawiam do ostygnięcia. Dopiero po ostudzeniu wyjmuje z formy. Przygotowuje polewę w kąpieli wodnej ,łamie czekoladę mleczną i dodaje 3 łyżki mleka i tak rozpuszczam. Ciepłą polewą mleczną polewam babkę , czekam aż zastygnie i polewam białą polewą i dekoruje według uznania .
Babka gotowana Wielkanoc
Ubijamy osobno żółtka z ksylitolem na puch. Rozpuszczamy margarynę w mikrofali i zostawiamy do ostudzenia. Przesiewamy obydwie mąki z proszkiem do pieczenia i dodajemy do ubitych żółtek na przemian z rozpuszczoną ostudzoną margaryną.
Babka gotowana Wielkanoc
Na końcu dodajemy ubite białka na sztywno i mieszamy już tylko łyżką.
Babka gotowana Wielkanoc
Formę smarujemy margaryną i obsypujemy bułką tartą Wlewamy ciasto do formy i zamykamy
Babka gotowana Wielkanoc
Ciepłą polewą mleczną polewam babkę , czekam aż zastygnie i polewam białą polewą i dekoruje według uznania .