Katarzyna J.

Katarzyna J.

Platynowy Ekspert
[Przepisów: 1282]

Domowy żurek z kiełbaską

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 4/5 głosów: 8

Bardzo smaczny domowy żurek z ziemniakami i kiełbasą.

Domowy żurek z kiełbaską Więcej zdjęć (5)

Składniki:

Domowy żurek z kiełbaską

 

Sposób przygotowania:

Domowy żurek z kiełbaską
Żeberka dokładnie myjemy i wkładamy do garnka. Zalewamy mięso wodą (2-2,5 litry) i gotujemy pod przykryciem około godziny. Następnie wywar lekko solimy i gotujemy do momentu aż mięso będzie miękkie. Następnie do wywaru wrzucamy obraną kiełbasę i jeszcze chwilę gotujemy. Ziemniaki obieramy i kroimy w kostkę. Gotujemy w osolonej wodzie. Odcedzamy. Z wywaru wyjmujemy mięso oraz kiełbasę. Następnie wlewamy do wywaru żur (można trochę mniej, w zależności od uznania), doprawiamy do smaku. Mięso obieramy, rozdrabniamy na mniejsze kawałki, przekładamy na talerz. Ziemniaki także przekładamy na talerz. Kiełbasę kroimy w plasterki, dodajemy do żurku. Gotowy żurek wylewamy na talerze.
Domowy żurek z kiełbaską
Żeberka dokładnie myjemy i wkładamy do garnka. Zalewamy mięso wodą (2-2,5 litry) i gotujemy pod przykryciem około godziny.
Domowy żurek z kiełbaską
Następnie wywar lekko solimy i gotujemy do momentu aż mięso będzie miękkie. Następnie do wywaru wrzucamy obraną kiełbasę i jeszcze chwilę gotujemy.
Domowy żurek z kiełbaską
Ziemniaki obieramy i kroimy w kostkę. Gotujemy w osolonej wodzie. Odcedzamy.
Domowy żurek z kiełbaską
Mięso obieramy, rozdrabniamy na mniejsze kawałki, przekładamy na talerz. Ziemniaki także przekładamy na talerz. Kiełbasę kroimy w plasterki, dodajemy do żurku. Gotowy żurek wylewamy na talerze.