Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

Obserwuj wątek

Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

Hej kulinarny, jak tam dzbanek? Mam nadzieję, że nie używasz go do podlewania kwiatków?

Odp: Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

Książę z bajki
Wszyscy wiemy, że ser żółty włożony do lodóweczki, bo jakimś czasie wysych, robi się twardy, pojawia się na nim biały nalot- pleśnio podobny. A może to nawet pleśń

Sprawdzę jak długo ser pozostanie świeży a po jakim czasie zacznie się robić twardy po bokach. Bo myślę, że w pojemniku nie pojawi się pleśń, chyba, że po jakimś czasie i uwzględniając to, że pojemnik będzie od czasu do czasu otwierany.

Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
pochwale sie moim testem z cebulą kiełbasą i ciastkiem
No wiec po wyjęciu po 15 godzinach, ciastko bylo troszke cebulowe ale za godzine wywietrzalo
jednak nie polecam takich zestawów hihihiih

Odp: Odp: Odp: Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

Książę z bajki
Tit napisał(a):

Posyłam ci najsłodszego pod słońcem ,[/quote]

Dziękuję.

caroline1983 napisał(a):

tak miałam jak testowałam pojemnik. Niestety do dojrzewania swiatło i powietrze wcale nie sa potrzebne, a zeby zahamowac ten proces to produkty trzeba przechowywac w specjalnych warunkach, a czasami uzyć stosownych preparatów.


Moim zdaniem, dojrzewanie pomidorków spowodowane jest jakimiś wewnętrznymi procesami zachodzącymi w nim. Więc pojemnik tego nie powstrzyma.

Jeśli chodzi o kolejny test, tym razem dzbanka to tak się zastanawiałem, skoro pojemnik nie jest ze szkła, czy wytrzyma wrzątek. I z pewnymi obawami, bo dotąd wlewałem do niego zimną wodę, jednak postanowiłem sprawdzić jego wytrzymałość. I na szczęście wytrzymał

Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
a ja zrobilam cos innego wlozylam do pojemnika ciastko, kielbase i cebule i zobaczymy jak bedzie smakowalo ciastko

Odp: Odp: Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

caroline1983
Tak, też tak miałam jak testowałam pojemnik. Niestety do dojrzewania swiatło i powietrze wcale nie sa potrzebne, a zeby zahamowac ten proces to produkty trzeba przechowywac w specjalnych warunkach, a czasami uzyć stosownych preparatów.

Odp: Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

Evi
  • Evi

  • Posty: 246
  • Przepisy: 38
  • Artykuły: 0
Tit ! Coś mi się zdaje że książe Twojego całusa prawdopodobnie nie zauważył ....ale na widok cebulki ..."przeszył go dreszcz ciekawości i podekscytowania" ............eeeech ci panowie

Mam pytanie !
Jesli pomidor był miękciejszy po paru dniach to znaczy ze dojrzał mimo braku powietrza i światła ?


zmieniono 1 raz (ostatnio 26 lip 2010 17:50 przez Evi)

Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

Książę z bajki
Książę postanowił sprawdzić czy jego Wielki Cebulowy Test przyniósł pożądany wynik.
Rano obudziłem się cały podekscytowany, czym prędzej udałem się do kuchni, aby sprawdzić czy pomidorki z królewskiego ogrodu nadal mają ten swój aromatyczny zapach, czy może jednak przeszły już zapachem cebuli.

Wyciągnąłem pojemnik Dafi z lodówki i w momencie kiedy go otwierałem moje ciało przeszył dreszcz ciekawości i podekscytowania, delikatnym ruchem podniosłem wieczko pojemnika, moim oczom ukazały się śliczne czerwone pomidorki i wyglądająca naprawdę świeżo cebulka.

Pomidorki nadal miały swój czerwony kolor i nie przesiąkły zapachem cebulki, jeśli chodzi natomiast o cebulkę, to nie wyschła tak jak ma to miejsce, kiedy pozostawimy ją bez zamknięcia.

Pomidorki w dotyku były troszkę bardziej miękkie aniżeli przed włożeniem, ale nie można się temu dziwić, wkońcu były zerwane kilka dni temu.
Także i ten test pojemnik Dafi zdał na medal.

Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

caroline1983
Mam w rodzinie osobe cierpiaca na kamice dróg moczowych. Lekarz zabronił jej wielu rzeczy, w tym picia wody z kranu (ze wzgledu na twardość). Może pić wody butelkowane (też nie wszystkie) lub wodę z kranu po przegotowaniu. Wczoraj osoba ta dostała odemnie szklankę wody z dzbanka Dafi do oceny. Stwierdziła ze czuć że woda jest miekka ale smaczniejsza niż przegotowana, dodatkowo podobało jej sie to że nie trzeba gotowac wody i jej studzic tylko wlac do dzbanka i chwile poczekac.

Odp: Testowanie produktów DAFI rozpoczęte

Czekam niecierpliwie na wynik tesu cebulowego... A swoją drogą, czy książęta jadają cebule?

Odpowiedz na/ edytuj Testowanie produktów DAFI rozpoczęte