Tu zgłaszamy problemy

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
yola napisał(a):

Jest tylko jeden sposób.Trzeba dobrze narozrabiać to cię zbanują

Dokładnie to samo chciałam napisać ( ale yola była odważniejsza) i jeszcze to, że przepisy zostaną nawet jak konta już nie będzie!

Odp: Tu zgłaszamy problemy

Jest tylko jeden sposób.Trzeba dobrze narozrabiać to cię zbanują

Odp: Tu zgłaszamy problemy

Jak więc można usunąć konto?

Odp: Tu zgłaszamy problemy

Bo takiej opcji nie ma.

Odp: Tu zgłaszamy problemy

Nie mogę w swoim panelu użytkownika znaleźć opcje usuń/zdeaktywuj profil.

Odp: Tu zgłaszamy problemy

aniolek27
  • aniolek27

  • Posty: 6
  • Przepisy: 64
  • Artykuły: 0
Myślę, że powinno się takie blokady uaktywnić. Należę do portalu fotograficznego, z którego skopiowano do gazety zdjęcia bez konsultacji i moderator natychmiast zareagowal i przeciętny użytkownik komputera, do których i ja się zaliczam, nie jest w stanie skopiować na swój sprzęt żadnej fotki. Także tym powinien zająć się moderator.

Odp: Tu zgłaszamy problemy

bernika
  • bernika

  • Posty: 204
  • Przepisy: 817
  • Artykuły: 0
Bahus jak czytam twoje wysokich lotów wypowiedzi to mi ręce opadaja! nie wiem skad u ciebie takei przyzwolenie na łamanie prawa, az zaczynam podejrzewac ze sam to praktykujesz skoro wg ciebie to nic złego. Tylko odpowiedz mi na jedno pytanei co mam powiedzic mojej corke 10-latce, ktorej od maleńkosci wpajam poszanowanie i przestrzegania prawa, włąsnosci swojej i cudzej kiedy to córka zobaczyła zdjecie jej wlasnorecznie wykonanego ciasta z ktorego była tak dumna a pani Renia na NK sobie je zamiesciła? jak wytłuamczyc to dziecku dlaczego jej ciasto jest u kogos innego, ze ktos sobie przywłaszczył jej prace, zbira pochlebstwa, ze mozna tak robic i ze to jest ok i nie jest to kradziez i inni to popierają prosze sprobowac takie cos wytłumaczyc własnemu dziecku gdy ktos sobie przywłaszczy jego prace, jego dzieło? czy w takim poczuciu prawa i odpwiedzialnosci mamy wychowyc nasze dzieci ze to jest ok, ze jak w necie to niczyje? bo tym sposobem można to rozumieć ze jak ławka stoi w parku a nie na posesji sasiada to moge sobie ja zabrac? bo niczyje? jedno i drugie jest kradziezą!

a wracajac do twojego zdania na temat ominiecia tych blokad to uwazam ze nie wszyskie osoby posiadaja na ten temat tak szeroka wiedza jak ty, ja np nie wiem jak je ominac ba nawet by mi do głowy nie przyszlo ze mozna. a skoro tamte osoby, kopiarze ida na latwizne i kopiujac cudze to mysle ze sa to na tyle prymitywne i ograniczone osoby ze nie chciałoby im sie szukac rozwiazan i obejscia blokad. wrecz skutecznei by ich to zniecheciło. w zamian znajda inne latwo dostepne przepisy i zdjecia których net jest pełen.

reszcie dziekuje za poparcie i mysle ze zmusi to administratora do przemyslenia tego faktu i poza nowa fajna strona wprowadzenie rowniez zabezpieczen technicznych. a plagiatorów i kopiarzy z naszego grona sami skutecznie wyłapujemy. .

Odp: Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

Drodzy moi jeśli chodzi o linki nieaktywne to dowiedziałam się, że stały się nieaktywne z powodu licznych naruszeń regulaminu na wniosek naszego działu reklamy.

Jeśli chodzi o plagiaty, to nie dam rady się tym zająć do poniedziałku, bo dziś cały dzień testuję gotujmy w nowej odsłoniel

Pozdrawiam!

Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Babciagramolka napisał(a):

Bahus - a nie wydaje Ci się , że rozwiązanie które proponujesz to jest zwykłe przyzwolenie na nieuczciwość ? To , że jeszcze nie słyszało się o tym żeby ktoś dochodził swoich praw autorskich co do przepisu kulinarnego ( tekstu nie pomysłu na danie - bo to istotne - ochronie podlega tekst przepisu nie procedura powstawania dania - bo tą trzeba by sobie zastrzec - można opisać to samo danie swoimi słowami - nie wolno skopiować tekstu i wstawić gdzie indziej jako swego ) lub zdjęcia kulinarnego nie świadczy o tym , że wolno tak robić i że jest to zgodne z prawem . I nie wydaje mi się by zwracanie komuś uwagi za to że wyłapuje takie kradzieże ( bo to jest kradzież i tak to trzeba nazywać - tak jak nielegalne oprogramowanie , podróbki itp ) było etyczne .To tak jak by krytykować tego kto zgłasza kradzież np kwiatów z miejskich trawników - bo po co gapi się nie tam gdzie trzeba . Kopiowanie cudzych tekstów i zdjęć po to by je wstawić gdzieś jako swoje to zwykła kradzież i tak to trzeba nazywać .
Sami wiecie , że jestem zwolennikiem załatwiania różnych spraw delikatnie .Zgadza się . W tym przypadku też . Jeśli trafię na taki skopiowany przepis to zwrócę się do wstawiającego zwracając mu uwagę - ale jeśli nie będzie reagować to po prostu zgłoszę ten fakt komu trzeba tak by takie osoby nie były bezkarne .Co innego danie szansy bo nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego co objęte jest prawami autorskimi , a co innego przyzwolenie na takie postępowanie .

Nie rozumien Twojego podejścia . Już któryś raz dajesz do zrozumienia , że nie warto się zajmowac kopiarzami ,,.... Lepiej wypić i przejść nad problemem do porządku dziennego albo przestać dodawać swoje przepisy..."- a nawet ironicznie wyrażasz sie o osobach wyłapujących takie plagiaty .Czy to znaczy , że dajesz przyzwolenie na nieregulaminowe postępowanie i łamanie prawa autorskiego ? Chyba nie ?
Nie wszystkie tematy nadają się do tego by sobie na ich temat urządzić dyskusję - bo odnoszę wrażenie , że swoimi tekstami chcesz sprowokować dyskusję .Tyle że niektórzy mogą to zrozumieć jako przyzwolenie dla kopiowania a potępianie tych co zwracają uwagę . Myślę , że w sprawach etycznych powinniśmy się raczej wypowiadać jednoznacznie .

Żeby było jasne :
Ja jestem przeciw plagiatom i uważam takie postępowanie za niezgodne z prawem .
Pochwalam działania wszystkich zwracających uwagę na kopiarstwo - bo to znaczy , ze nie wszyscy są obojętni na to co się dzieje .

A proponowanie by zamiast walczyć z łamiącymi prawo przestać samemu wstawiać przepisy - wybacz ale jest nie fer .

No cóż, Buniu, Bahus nie od dzisiaj jest zwolennikiem zaprzestania wyłapywania plagiatów. Ja też już zostałam przez niego wykpiona. Myślę, że należy przejść do porządku dziennego ale nad Bahusem.Niech sobie głosi te teorie nowoczesnego moderatora. A my jednak pilnujmy swojego. Jeśli ktoś nie ma zasad wpojonych od dzieciństwa, nigdy nie zrozumie, że cudzej własności ( a taką jest zarówno zdjęcie jak i przepis) się nie przywłaszcza.

Odp: Tu zgłaszamy problemy

Babciagramolka
Bahus - a nie wydaje Ci się , że rozwiązanie które proponujesz to jest zwykłe przyzwolenie na nieuczciwość ? To , że jeszcze nie słyszało się o tym żeby ktoś dochodził swoich praw autorskich co do przepisu kulinarnego ( tekstu nie pomysłu na danie - bo to istotne - ochronie podlega tekst przepisu nie procedura powstawania dania - bo tą trzeba by sobie zastrzec - można opisać to samo danie swoimi słowami - nie wolno skopiować tekstu i wstawić gdzie indziej jako swego ) lub zdjęcia kulinarnego nie świadczy o tym , że wolno tak robić i że jest to zgodne z prawem . I nie wydaje mi się by zwracanie komuś uwagi za to że wyłapuje takie kradzieże ( bo to jest kradzież i tak to trzeba nazywać - tak jak nielegalne oprogramowanie , podróbki itp ) było etyczne .To tak jak by krytykować tego kto zgłasza kradzież np kwiatów z miejskich trawników - bo po co gapi się nie tam gdzie trzeba . Kopiowanie cudzych tekstów i zdjęć po to by je wstawić gdzieś jako swoje to zwykła kradzież i tak to trzeba nazywać .
Sami wiecie , że jestem zwolennikiem załatwiania różnych spraw delikatnie .Zgadza się . W tym przypadku też . Jeśli trafię na taki skopiowany przepis to zwrócę się do wstawiającego zwracając mu uwagę - ale jeśli nie będzie reagować to po prostu zgłoszę ten fakt komu trzeba tak by takie osoby nie były bezkarne .Co innego danie szansy bo nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego co objęte jest prawami autorskimi , a co innego przyzwolenie na takie postępowanie .

Nie rozumien Twojego podejścia . Już któryś raz dajesz do zrozumienia , że nie warto się zajmowac kopiarzami ,,.... Lepiej wypić i przejść nad problemem do porządku dziennego albo przestać dodawać swoje przepisy..."- a nawet ironicznie wyrażasz sie o osobach wyłapujących takie plagiaty .Czy to znaczy , że dajesz przyzwolenie na nieregulaminowe postępowanie i łamanie prawa autorskiego ? Chyba nie ?
Nie wszystkie tematy nadają się do tego by sobie na ich temat urządzić dyskusję - bo odnoszę wrażenie , że swoimi tekstami chcesz sprowokować dyskusję .Tyle że niektórzy mogą to zrozumieć jako przyzwolenie dla kopiowania a potępianie tych co zwracają uwagę . Myślę , że w sprawach etycznych powinniśmy się raczej wypowiadać jednoznacznie .

Żeby było jasne :
Ja jestem przeciw plagiatom i uważam takie postępowanie za niezgodne z prawem .
Pochwalam działania wszystkich zwracających uwagę na kopiarstwo - bo to znaczy , ze nie wszyscy są obojętni na to co się dzieje .

A proponowanie by zamiast walczyć z łamiącymi prawo przestać samemu wstawiać przepisy - wybacz ale jest nie fer .


zmieniono 1 raz (ostatnio 23 kwi 2010 07:52 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tu zgłaszamy problemy