Tu zgłaszamy problemy

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
bernika napisał(a):

wiele osób z naszego grona ma problem z tzw kopiarzami, plagiatorami którzy sobie kopiuja nasze zdjecia i przpisy i umieszczaja u siebie np na profilach NK. jest to wlaka z wiatrakami, ciezko jest cokolwiek wyegzekwowac. nic do nich nie dociera! ze robia cos złego ze to kardziez przywlaszczanie sobie cudzego dorobku! jeszcze sa z tego dumni! skad sie biora tacy ludzie?

a wystarczyłoby zeby Gotujmy.pl zastosował takie instrumenty "obronne" przed niepowołanym kopiowaniem jak sa na tym blogu http://mojeekspresjekulinarne.blox.pl/html

sprobujecie chociazby skopiowac przepis nie mowiac o zdjeciu, nie da sie, wszystko jest zablokowane! czy to jest takei trudne zeby to wprowadzic i na tym serwisie? zeby nasze prace były zabezpieczone przed osobami kreaturami zerujacymi na naszym dorobku, kopiarzami, plagiatorami? z ktorymi nawet wykłocic sie nie da ze to jest nasze i istnieje cos takiego jak własność!

wiec apeluje tu do moderatora zeby jesli moze wprowadzil takie zabezpieczenie i mysle ze za takim rozwiazaniem nie jestem tylko ja! prosze o wziecie pod uwage takiej mozliwosci.


To żadna ochrona....wystarczy zrobić zrzut screenu w schowek a potem otworzyć w jakimś programie graficznym aby móc kopiować do woli. Są również specjalne programy które anulują blokady. Lepiej wypić i przejść nad problemem do porządku dziennego albo przestać dodawać swoje przepisy.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
bernika napisał(a):

wiele osób z naszego grona ma problem z tzw kopiarzami, plagiatorami którzy sobie kopiuja nasze zdjecia i przpisy i umieszczaja u siebie np na profilach NK. jest to wlaka z wiatrakami, ciezko jest cokolwiek wyegzekwowac. nic do nich nie dociera! ze robia cos złego ze to kardziez przywlaszczanie sobie cudzego dorobku! jeszcze sa z tego dumni! skad sie biora tacy ludzie?

a wystarczyłoby zeby Gotujmy.pl zastosował takie instrumenty "obronne" przed niepowołanym kopiowaniem jak sa na tym blogu http://mojeekspresjekulinarne.blox.pl/html

sprobujecie chociazby skopiowac przepis nie mowiac o zdjeciu, nie da sie, wszystko jest zablokowane! czy to jest takei trudne zeby to wprowadzic i na tym serwisie? zeby nasze prace były zabezpieczone przed osobami kreaturami zerujacymi na naszym dorobku, kopiarzami, plagiatorami? z ktorymi nawet wykłocic sie nie da ze to jest nasze i istnieje cos takiego jak własność!

wiec apeluje tu do moderatora zeby jesli moze wprowadzil takie zabezpieczenie i mysle ze za takim rozwiazaniem nie jestem tylko ja! prosze o wziecie pod uwage takiej mozliwosci.

Dobrze napisałaś, że jest to walka z wiatrakami. Przed chwilą odebrałam wiadomość od pani, której zdjęto po mojej interwencji kradziony przepis. Ona nic nie zrozumiała poza przymusem zemsty - wstawieniu mi trzech jedynek. Ręce opadają. A co do zabezpieczenia przepisów, masz rację, bardzo dobry pomysł! Tylko działa w jedną stronę. A jak zabezpieczyć się przed tymi którzy tutaj przynoszą kradzione przepisy?
Pozdrawiam!

Odp: Tu zgłaszamy problemy

bernika
  • bernika

  • Posty: 204
  • Przepisy: 817
  • Artykuły: 0
wiele osób z naszego grona ma problem z tzw kopiarzami, plagiatorami którzy sobie kopiuja nasze zdjecia i przpisy i umieszczaja u siebie np na profilach NK. jest to wlaka z wiatrakami, ciezko jest cokolwiek wyegzekwowac. nic do nich nie dociera! ze robia cos złego ze to kardziez przywlaszczanie sobie cudzego dorobku! jeszcze sa z tego dumni! skad sie biora tacy ludzie?

a wystarczyłoby zeby Gotujmy.pl zastosował takie instrumenty "obronne" przed niepowołanym kopiowaniem jak sa na tym blogu http://mojeekspresjekulinarne.blox.pl/html

sprobujecie chociazby skopiowac przepis nie mowiac o zdjeciu, nie da sie, wszystko jest zablokowane! czy to jest takei trudne zeby to wprowadzic i na tym serwisie? zeby nasze prace były zabezpieczone przed osobami kreaturami zerujacymi na naszym dorobku, kopiarzami, plagiatorami? z ktorymi nawet wykłocic sie nie da ze to jest nasze i istnieje cos takiego jak własność!

wiec apeluje tu do moderatora zeby jesli moze wprowadzil takie zabezpieczenie i mysle ze za takim rozwiazaniem nie jestem tylko ja! prosze o wziecie pod uwage takiej mozliwosci.

Odp: Tu zgłaszamy problemy

teresa.rembiesia - sprawa już dawno została zgłoszona do informatyka... "dlaczego linki się nie wyświetlają na niebiesko"? Nie mam pojęcia. Po prostu czekam aż informatyk znajdzie problem i go rozwiąże.
A w tej chwili ma pełne ręce roboty bo kończy duży projekt dla nas. Jaki nie powiem.

I jeszcze mam złą wiadomość - dobry idzie na urlop na 10 dni pod koniec kwietnia i w tym czasie żadne ponadstandardowe interwencje nie będą realizowane. Ale oczywiście w dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia usterek - po jego powrocie po kolei będziemy je rozwiązywać.

Pozdrawiam,
Tit

Odp: Tu zgłaszamy problemy

teresa.rembiesa
Nie trzeba "... się prosić", ale z pretensjami i ocenami warto się wstrzymać,
bo to w niczym nie pomaga. Wręcz przeciwnie. To są słowa Tit.

Tylko że Ty Tit zachowałaś się nie fer.
Ja zgłosiłam problem i do dziś nie uzyskałam odpowiedzi,ale jak napisałam coś co Ci się nie spodobało chodź była to prawda to się strasznie uniosłaś.
Więc zgłaszam problem jeszcze raz dlaczego linki nie wyświetlają się na niebiesko a wcześniej nie było z tym problemu?

Odp: Tu zgłaszamy problemy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Ty już nim jesteś to ja nie muszę

Odp: Tu zgłaszamy problemy

To nie jest tak, że ja pracuję sama, system się zmienił, ja pracuję na etacie w określonych godzinach, nie jestem właścicielem tego serwisu, zatrudniam ludzi którym odpowiada praca dorywcza w weekendy, w święta. Szkolę ich i kontroluję ich pracę. Dlatego ten wątek nazywa się tu zgłaszamy problemy.
.
Po to jest, żebym wiedziała że coś nie działa tak jak powinno i żebym mogła w odpowiednim miejscu zainterweniować.

Dobry teraz też pracuje dla gotujmy tylko w dni powszednie i w określonych godzinach i w końcu także zaczął się cieszyć wolnymi weekendami, świętami i urlopami. Nawet nie odbiera maili czy telefonów w weekendy, wszystko co wymaga interwencji informatyka musi czekać do poniedziałku.

Nie trzeba "... się prosić", ale z pretensjami i ocenami warto się wstrzymać,
bo to w niczym nie pomaga. Wręcz przeciwnie.

Może chciałabyś zostać moderatorem?

Pozdrawiam,
Tit



Odp: Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Tit napisał(a):

teresa.rembiesia i zuzi

Bardzo proszę o obie panie o odrobinę taktu i kultury. Moderator to nie jest chłopiec do bicia ani do pokrzykiwania. Wszystkie wasze PROŚBY i UWAGI do funkcjonowania strony są sukcesywnie rozpatrywane, analizowane i realizowane.
W miarę możliwości technicznych, organizacyjnych, finansowych i czasowych itd. Dajecie panie niestety niechlubny przykład innym jak zachowywać się NIE NALEŻY. Pozdrawiam, Tit


Sama stworzyłaś ten wątek to teraz nie miej pretensji jezeli coś nie działa tak jak należy to my to tutaj zgłaszamy-to ty dajesz niechlubny przykład - o wszystko trzeba się prosić.Jak Dobry był moderatorem to nie trzeba było tak długo czekać na akceptacje np.zdjecia.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

teresa.rembiesa
teresa.rembiesa napisał(a):

Pyza napisał(a):

chyba nie ma opcji na forum "link aktywny" - trzeba go skopiować czyli zaznaczyć kursorem na niebiesko, wcisnąć ctrl+C i skopiować ctrl+V w okno przeglądarki


Ja tak robię od dawna. Przedtem tak nie było linki wyświetlały się na niebiesko, więc się coś popsuło i trzeba to zgłosić a może jest to utrudnienie zrobione specjalnie przez moderatorów ? bo Tit była na tej stronie i ani be ani ce .

Tit co w mojej wypowiedzi Cie tak zdenerwowało przecież napisałam prawdę Byłaś w tym dniu na tej stronie i wystarczyło napisać czemu tak jest a nie teraz się tak unosić sama nie wiem skąd takie pretensje,nie przepraszam bo nie mam za co.

Odp: Odp: Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Henia napisał(a):

Tit napisał(a):

teresa.rembiesia i zuzi

Bardzo proszę o obie panie o odrobinę taktu i kultury. Moderator to nie jest chłopiec do bicia ani do pokrzykiwania. Wszystkie wasze PROŚBY i UWAGI do funkcjonowania strony są sukcesywnie rozpatrywane, analizowane i realizowane.
W miarę możliwości technicznych, organizacyjnych, finansowych i czasowych itd. Dajecie panie niestety niechlubny przykład innym jak zachowywać się NIE NALEŻY. Pozdrawiam, Tit

Tit, mam wrażenie, że ponisły Cię nerwy. Jesteśmy zbyt dorosłe, żeby na siebie pokrzykiwać, a ja mam dla Ciebie dużo szacunku i sympatii, mimo kilku nieDorozumień.Więc zostawmy emocje i w tym smutnym czasie bądźmy razem a nie przeciwko sobie!
Pozdrawiam Cię serdecznie!

Tit, dpiero doczytałam się,że nie pisałaś tego do mnie! Przepraszam za wtrącanie się, ale cała reszta to prawda!

Odpowiedz na/ edytuj Tu zgłaszamy problemy