zdjęcia przy przepisach

Obserwuj wątek

Odp: zdjęcia przy przepisach

kokarda
  • kokarda

  • Posty: 10
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Witam!
Oto te linki:
1/ https://gotujmy.pl/surowka-z-kiszonej-kapusty-z-papryka-,przepisy,36462.html
2/ https://gotujmy.pl/sos-jogurtowo-rzodkiewkowy,przepisy,35691.html
Pozdrawiam.

Odp: Odp: zdjęcia przy przepisach

Kokardka: A mozesz jeszcze w tym watku pod zdjeciami podac link do przepisu w ktorym próbowałaś dodac te foty, ulatwi to 'dochodzenie'

Borubar dochodzeniowy

Odp: zdjęcia przy przepisach

kokarda
  • kokarda

  • Posty: 10
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
A ja mam pytanie, dlaczego moje zdjecia zostaly usuniete?
obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 21 mar 2009 01:12 przez kokarda)

Odp: zdjęcia przy przepisach

Wklejam tutaj również swoją prośbe, którą zamieściłem w wątku "Do moderatorów"

Moja prośba, mam wrażenie, że nie będzie tylko moją.

W związku z wstawianiem zdjęć niewiadomego pochodzenia i często nie mających wiele wspólnego z daniem do którego są doklejane "foto-dzieła", proszę o niedoklejanie żadnych zdjęć do moich przepisów, bez uzyskania mojej akceptacji.
Z góry serdecznie dziękuję za uwzględnienie mojej prośby.

Odp: zdjęcia przy przepisach

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Dla mnie też jest nie do przyjęcia zamieszczanie zdjęć autorstwa kogoś innego.
Po raz pierwszy zalogowałam się na tym portalu kilka dni temu i zamieściłam Wam moje sprawdzone przepisy bez zdjęć,bo wtedy takowych nie posiadałam.Teraz gdy zrobię którąś z dodanych potraw to ją dla Was sfotografuję.Wczoraj piekłam ciasto drożdżowe,na które przepis podałam.Więc niebawem do przepisu dołączę zdjęcie ciasta ze śliwkami,bo akurat takie robiłam.Ze zdjęciami przepisy są bardziej przekonujące,przynajmniej dla mnie.Czasami omijam przepisy bez zdjęć,bo wyobraźnia nie zawsze odpowiednio zadziała.A jak widzę zdjęcie i coś mi się podoba,to nie ma zmiłuj żebym nie wypróbowała.A że teraz mam full urlopu do odbioru za rok ubiegły,to pewnie rodzina przytyje z kilogram.

Odp: zdjęcia przy przepisach

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
http://forum.gotujmy.pl/nowe-pomysly,watek,11790h70.html
Kto chce dodawac wiecej zdjec pod swoim przepisem..proszony jest spojrzec w wyzej wymieniony link... i dzialac
Nie beda to zdjecia pod przepisem bezposrednio, jednak.. w watku z komentarzami..dostepnym wraz z przepisem )) Dzieki dla wladzy

Odp: Odp: Odp: zdjęcia przy przepisach

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
kokarda napisał(a):

"zaslyszane"
Co zrobić by zgodnie z prawem wykorzystywać zdjęcia cudzego autorstwa........ Jeżeli nie kupisz praw autorskich, nie uzyskasz zgody autora na wykorzystanie zdjęcia, lub inny dokument nie upoważnia Cię do wykorzystania takiego zdjęcia bez zgody autora, to do oficjalnych publikacji (nawet na blogu internetowym) nie wolno Ci użyć takiego zdjęcia.

Wyjątkiem może być użycie danego zdjęcia bez zmian oraz podanie źródła skąd pochodzi zdjęcie a przede wszystkim autora danego zdjęcia.


NO wlasnie, ale jakos chyba nikt nie trzyma sie tej zasady... myslac, ze mu sie uda.
Jest tutaj cala kolekcja zdjec, wielkosci znaczka pocztowego.. nie wierze, aby byly one wlasnej produkcji.
Nastepne zdjecia maja widoczne zgiecia .. czyli kopiowane na zywo z gazet..ksiazek..
Kazdy ma jeszcze swoje sumienie.. i honor.. i jesli uwaza, ze to jest fair..no to dobranoc, milych snow.

Odp: Odp: zdjęcia przy przepisach

kokarda
  • kokarda

  • Posty: 10
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
"zaslyszane"
Co zrobić by zgodnie z prawem wykorzystywać zdjęcia cudzego autorstwa........ Jeżeli nie kupisz praw autorskich, nie uzyskasz zgody autora na wykorzystanie zdjęcia, lub inny dokument nie upoważnia Cię do wykorzystania takiego zdjęcia bez zgody autora, to do oficjalnych publikacji (nawet na blogu internetowym) nie wolno Ci użyć takiego zdjęcia.

Wyjątkiem może być użycie danego zdjęcia bez zmian oraz podanie źródła skąd pochodzi zdjęcie a przede wszystkim autora danego zdjęcia.

Odp: zdjęcia przy przepisach

Nie czytałem całego watka, zadam sobie trudu jednak by nie wyjśc na "jełopa" akle z tego co widac, jak rozumiem,za zdjęcia własne jest +5 za skany czy "pozyczone" z netu też + 5, za byle jakię zdjęcie do przepisu też +5 ! ...czyli do np barszczu ukraińskiego fotknę surowe jarzyny i mam +5 punktów, za jakieś ciasto wystarczy kilogram mąki i szklankę curu oraz jajo... i mam +5 punktów?!

zmieniono 1 raz (ostatnio 04 lut 2009 21:33 przez 45Kazik)

Odp: zdjęcia przy przepisach

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
A ja sie zapytywowuje... czemu sluzy ta adnotacja z mozliwoscia odhaczenia...


" Oświadczam, że zdjęcie nie zostało skopiowane z żadnej publikacji tradycyjnej ani elektronicznej i zamieszczając go w serwisie Gotujmy.pl nie naruszam prawa autorskiego."

Skoro tyle tutaj zdjec.. niewlasnego autorstwa inni gimnastykuja sie aby miec wlasne zdjecia.. a drudzy ida na latwizne.. mogliby chociaz zaznaczyc, "zdjecie z tego, czy owego zrodla"

Co na to Szefostwo?

zmieniono 1 raz (ostatnio 04 lut 2009 20:17 przez Glumanda)

Odpowiedz na/ edytuj zdjęcia przy przepisach