edytaha

edytaha

Platynowy Ekspert
[Przepisów: 992]

Kurczak w papryce

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 4/5 głosów: 8

Potrawkę podałam z kluskami śląskimi, ale jej smak jest na tyle uniwersalny, że równie dobrze możemy użyć ryżu, kaszy, makaronu lub ziemniaków.

Kurczak w papryce Więcej zdjęć (5)

Składniki:

Kurczak w papryce

 

 

Sposób przygotowania:

Kurczak w papryce
Mięso opłukać, osuszyć, pokroić w kostkę, wymieszać ze składnikami marynaty, zamknąć w szczelnym pojemniczku lub zafoliować i odstawić do lodówki do zmacerowania (ja zrobiłam to poprzedniego dnia). Pora i paprykę opłukać. Pora pokroić w kostkę. Z papryki usunąć gniazda nasienne i białe włókna, pokroić w kostkę. Mięso wymieszać z mąką pszenną, obsmażyć na 1-2 łyżkach oleju, wyjąć z rondla i przełożyć na talerzyk. Do rondla dodać łyżkę świeżego oleju, wrzucić pora i mieszając smażyć go przez minutę. Dodać pokrojoną paprykę i dusić bez przykrycia 8-10 minut pilnując, żeby się nie przypaliła. Dodać mięso, 1,5 szklanki wody, doprawić do smaku solą, pieprzem, sproszkowaną papryką, tymiankiem, oregano i bazylią. Dusić razem kilka minut. Danie podałam z kluskami śląskimi.
Kurczak w papryce
Mięso opłukać, osuszyć, pokroić w kostkę, wymieszać ze składnikami marynaty.
Kurczak w papryce
Mięso wymieszać z mąką pszenną, obsmażyć na 1-2 łyżkach oleju, wyjąć z rondla i przełożyć na talerzyk.
Kurczak w papryce
Do rondla dodać łyżkę świeżego oleju, wrzucić pora i mieszając smażyć go przez minutę. Dodać pokrojoną paprykę i dusić bez przykrycia 8-10 minut pilnując, żeby się nie przypaliła.
Kurczak w papryce
Dodać mięso, 1,5 szklanki wody, doprawić do smaku solą, pieprzem, sproszkowaną papryką, tymiankiem, oregano i bazylią.