SUPERPRZEPIS

Marynowane borowiki

         
ocena: 5/5 głosów: 7
Marynowane borowiki Więcej zdjęć (4)

Takie małe kształtne borowiki są idealne do marynowania. Nie tylko ślicznie wyglądają ale przede wszystkim doskonale smakują. Są świetne nie tylko jako przegryzka.

Składniki:

Marynowane borowiki

 

Sposób przygotowania:

Marynowane borowiki
Borowiki oczyścić, umyć. Jeśli są duże przekroić na pól. Zalać woda z dodatkiem soli i gotować 20 minut. W czasie gdy gotują się grzyby przygotować zalewę. Marchew obrać i obieraczką do warzyw „pociąć” na cieniutkie plasterki. Cebule pokroić w piórka. Warzywa zalać 3 szklankami wody, dodać ocet, łyżeczkę soli, cukier, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy i gorczycę. Gotować na małym ogniu pół godziny. Do wyparzonych słoików układać odsączone grzyby, przekładając marchewkę i cebula z zalewy. Całość zalać gorąca zalewą. Pozostawić do wystygnięcia wieczkiem do dołu. Nie wymaga pasteryzacji.
Marynowane borowiki
Borowiki oczyścić, umyć. Jeśli są duże przekroić na pól. Zalać woda z dodatkiem soli i gotować 20 minut.
Marynowane borowiki
W czasie gdy gotują się grzyby przygotować zalewę. Marchew obrać i obieraczką do warzyw „pociąć” na cieniutkie plasterki. Cebule pokroić w piórka.
Marynowane borowiki
Warzywa zalać 3 szklankami wody, dodać ocet, łyżeczkę soli, cukier, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy i gorczycę. Gotować na małym ogniu pół godziny.