justynak223

justynak223

Złoty Ekspert
[Przepisów: 1232]

Oszukana carbonara

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 3

Gotowe wykładamy na talerz i dekorujemy pietruszką lub koperkiem.

Oszukana carbonara Więcej zdjęć (5)

Składniki:

Oszukana carbonara

 

 

 

Sposób przygotowania:

Oszukana carbonara
1. makaron należy ugotować al dente. mięso kroimy w kostkę. Obsypujemy solą, pieprzami, przyprawą do wieprzowiny, majerankiem i papryką. Smażymy na patelni. Dodajemy do mięsa ugotowany makaron i pół szklanki wody, w którym się gotował. 2. Jajko rozbijamy ze śmietaną i dodatkiem soli, pieprzu i koperku. 3. Ser drobno kroimy lub ścieramy na tarce. 4. Do jajecznej ,masy dodajemy ser. mięso z makaronem odstawiamy z ognia i wlewamy jajeczko śmietankowy sos. nie gotujemy, bo jajka się usmażą. Mieszamy i odstawiamy na chwilę pod przykryciem, aby ser się rozpuścił. 5. Gotowe wykładamy na talerz i dekorujemy pietruszką lub koperkiem.
Oszukana carbonara
1. makaron należy ugotować al dente. mięso kroimy w kostkę. Obsypujemy solą, pieprzami, przyprawą do wieprzowiny, majerankiem i papryką. Smażymy na patelni. Dodajemy do mięsa ugotowany makaron i pół szklanki wody, w którym się gotował.
Oszukana carbonara
2. Jajko rozbijamy ze śmietaną i dodatkiem soli, pieprzu i koperku.
Oszukana carbonara
3. Ser drobno kroimy lub ścieramy na tarce.
Oszukana carbonara
4. Do jajecznej ,masy dodajemy ser. mięso z makaronem odstawiamy z ognia i wlewamy jajeczko śmietankowy sos. nie gotujemy, bo jajka się usmażą. Mieszamy i odstawiamy na chwilę pod przykryciem, aby ser się rozpuścił.