BozenaMatuszczyk

BozenaMatuszczyk

Platynowy Ekspert
[Przepisów: 1428]

Węgierskie placki Langosze

  • 2
  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 3

Zrobiłam dzisiaj pierwszy raz te pyszne placki węgierskie Langosze ,powiem że jestem pod wrażeniem. Placki są bardzo smaczne i do przepisu będę wracać.

Węgierskie placki Langosze

Składniki:

Węgierskie placki Langosze

 

Sposób przygotowania:

Węgierskie placki Langosze
Obierz opłucz i ugotuj ziemniaki do miękkości , następnie odlej wodę i pognieść z tłuczkiem na puree. Ciepłe mleko cukier i drożdże włóż do miski i dokładnie wymieszaj. Odstawić na 10 minut.

W drugiej misce wymieszać mąkę z solą, dodaj ziemniaki, olej, oraz rozczyn z drożdży, wymieszaj ponownie dodając pozostałe mleko do uzyskania odpowiedniej konsystencji.

Ciasto musi być sprężyste,nie powinno lepić się do rąk i powinno odchodzić od brzegów miski. Ciasto wyrabiać do 8 min i nie powinno kleić się do rąk. Wyrobione ciasto obsypać mąką, zostawić do wyrastania w ciepłym miejsce na godzinę, kiedy ciasto powiększy objętość robimy sobie porcje, formując placki, smażymy w głębokim oleju na złoty kolor z obydwu stron ( tak jak pączki) głębokość oleju powinna mieć około 6 cm.

Po wyciągnięciu odsączyć na papierowym ręczniku z nadmiaru oleju. Ciepłe Langosze smarujemy masłem czosnkowym i posypujemy serem.

Masło czosnkowe ; czosnek obrać przecisnąć przez praskę połączyć z masłem dodać mielonego pieprzu i soli do smaku..