aneta8185

aneta8185

Srebrny Ekspert
[Przepisów: 517]

Dietetyczna koperkowa

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 4/5 głosów: 2

Moja dietetyczna koperkowa przygotowana jest na chudym i zdrowym filecie z indyka. Polecam zupkę zarówno dla osób dbających o linie jak i dla naszych pociech.

Dietetyczna koperkowa Więcej zdjęć (5)

Składniki:

Dietetyczna koperkowa

 

 

Sposób przygotowania:

Dietetyczna koperkowa
Fileta z indyka myjemy, osuszamy i kroimy w drobną kosteczkę. Wrzucamy go na wrzątek, dodajemy liście laurowe i ziela angielskie. Gotujemy pod przykryciem do miękkości. Ziemniaki obieramy i myjemy. Kroimy je w drobną kosteczkę i dorzucamy do zupy. Marchewkę obieramy i myjemy. Ścieramy ja na tarce na dużych oczkach. Dorzucamy do zupy. Przyprawiamy solą i gotujemy na małym ogniu do miękkości ziemniaków. Koperek myjemy i osuszamy, drobno siekamy. Dodajemy go do zupy. Śmietanę mieszamy w kubku z odrobiną zimnej wody. Energicznym ruchem wlewamy ją do zupy. Mieszamy i przyprawiamy pieprzem. Zupę gotujemy jeszcze przez 3 minuty na wolnym ogniu. Podajemy na gorąco, wówczas koperek najlepiej rozgrzewa. 
Dietetyczna koperkowa
Umytego i pokrojonego w kostkę fileta z indyka wrzucamy na wrzątek, dodajemy liście i ziela i gotujemy pod przykryciem do miękkości.
Dietetyczna koperkowa
ziemniaki obieramy i myjemy, kroimy w kosteczkę i dorzucamy do zupy.
Dietetyczna koperkowa
Obraną i umytą marchewkę ścieramy na tarce na dużych oczkach i dorzucamy do zupy. Całość gotujemy do miękkości zeimniaków.
Dietetyczna koperkowa
Dodajemy posiekany koperek, na końcu zupę zabielamy śmietaną. Przyprawiamy do smaku solą i pieprzem.

Tagi:

indyk