Test dzbanków BRITA

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

BRITA - Twoja woda
pacpaw napisał(a):


Jutro opisze wrażenia z przyrządzania herbaty i kawy :o) Pozdrawiam.


Pacpaw, Twój szczegółowy opis jest dla nas bardzo cenny. Czekamy na uwagi dotyczące kawy i herbaty!

Odp: Test dzbanków BRITA

BRITA - Twoja woda
Dziękujemy za tak liczne opinie. Ciekawe spostrzeżenie, że wody przefiltrowanej przez dzbanki BRITA można używać również do prasowania! Jesteśmy ciekawi, jakie jeszcze zastosowania dla niej znacie?

Odp: Test dzbanków BRITA

p.jola1
  • p.jola1

  • Posty: 215
  • Przepisy: 919
  • Artykuły: 9
Pacpaw, ja nie testuję ale przyznam Tobie rację woda w Poznaniu jest nie do wypicia, w mojej miejscowości woda jest bardzo smaczna tylko, że twarda i bardzo szybko osadza sie kamień na grzałce w czajniku.

Odp: Test dzbanków BRITA

magdafer
  • magdafer

  • Posty: 103
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 0
Jak już wcześniej pisałam,my równiez dziś zaczelismy test dzbanka,na pierwszy ogien poszła poranna kawa-rzeczywiście jak ktos wyżej napisał miała ona inny smak-dla mnie jakby delikatniejszy,pozniej była herbatka dla małego,nareszczie bez białego nalotu,a moje dziecko pierwszy raz nie zareagowalo słowem "beeee"jak to robi co rano,nastepnie byla kaszka dla Antosia-również z przefiltrowanej wody-która oczywiscie bardzo maluszkowi zasmakowała,jutro wypróbujemy kompociku i zupy na "nowej"wodzie i podzielimy się opiniąpozdrawiamy

Odp: Test dzbanków BRITA

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
I już kończąc na dziś PORÓWNANIE WÓD: kranówki, mineralnej i wody przefiltrowanej. Rzecz dzieje się w dużym polskim mieście Poznaniu. Standardowo woda prosto z kranu nie przydaje się do niczego. Nawet podczas największego pragnienia nigdy nie odważyłem się pić kranówy (no może raz wypiłem, ale potem nie wiedziałem czy mnie męczy bardziej kac czy ta woda . Filtrując wodę w dzbanku BRITA niestety nie pozbyłem się całkowicie "złego" smaku kranówy. Taka przefiltrowana woda jest na pewno bardziej zjadliwa, ale jednak po za awaryjnymi sytuacjami wybierać będę wodę mineralną kupowaną w sklepie. Nie wiem czy jest to problem wody poznańskiej także z chęcią poczytam jak wyglądają u Was porównania kranówy, mineralnej i wody przefiltrowanej
Jutro opisze wrażenia z przyrządzania herbaty i kawy :o) Pozdrawiam.

zmieniono 1 raz (ostatnio 03 paź 2011 20:20 przez pacpaw)

Odp: Test dzbanków BRITA

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Jako, że testuje ten BRITę od momentu kiedy otrzymałem dzbanek a minęło już 2 tygodnie rozpiszę się bardziej
SZYBKOŚĆ FILTRACJI Jeśli chodzi o szybkość filtracji wody jestem pozytywnie zaskoczony. Przed otrzymaniem dzbanku wygooglowałem trochę informacji na temat tego urządzenia i często wymienianym minusem był długi czas filtracji wody. Tutaj tego wcale nie odczułem. Śmiało można dzbanek podstawić pod okręconym kranem (kran oczywiście odkręcony nie za mocno), a woda będzie filtrowała się na bieżąco, bez potrzeby odstawiania dzbanka,czekania i ponownego napełniania. Dzięki temu przygotowując składniki na zupę, robiąc gulasz czy cokolwiek gotując mogę wykonywać standardowe czynności zawsze mając gotową wodę filtrowaną do zalania bez zbędnego czekania.

Odp: Test dzbanków BRITA

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Również otrzymałem niebieski dzbanek Brita. Na wstępnie mały zgrzyt. Odpalam licznik wymiany filtra i mi na starcie pokazywał 50%. Jednak w momencie nasadzania pokrywki, którą przycisnąłem, pod wpływem wstrząsu pokazało się poprawne 100%. Od tamtej pory licznik działa z iście zegarmistrzowską precyzją odmierzając za każdy tydzień równo po 25%.
WYGLĄD
Otrzymałem identyczny dzbanek jak evita - zdjęć raczej nie ma sensu wklejać gdyż będą takie same. Prezentuje się znakomicie. Zdecydowanie jest ozdobą stołu, nie trzeba wcale go gdzieś chować po szafkach jak to bywa z niektórymi sprzętami. Jeśli chodzi o kolor wiadomo rzecz gustu. Bardzo mi się podoba wyprofilowanie dzbanka tak, ze można go chować w drzwiach lodówki. Uważam, ze po wyjęciu wkładu śmiało można w nim również serwować kompoty lub inne zimne napoje.
Jeśli chodzi o ulepszenie mi mocno brakuje podziałki na dzbanku. Odkąd robię herbatę na wodzie filtrowanej bardzo by mi ta podziałka ułatwiła życie - np. mógłbym odmierzać idealnie odpowiednie ilości wody na szklankę, dwie itp. Wiadomo oszczędność czasu, wody i energii podczas gotowania.

zmieniono 2 razy (ostatnio 03 paź 2011 21:53 przez pacpaw)

Odp: Test dzbanków BRITA

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
hehehe a ja mądra głowa pisałam opinie pod artykułem
wybaczcie ale jestem zaczesana ostatnio strasznie
Miałam okazję przetestować dzbanek i....:
Kawa i kompot wyszły bez "dziwnego " białego nalotu i kawa była dość mocna ale nie wiem czy ten aromat był za sprawą przefiltrowanej wody czy wsypałam jej za dużo to do sprawdzenia. Za to rosół dziś wyszedł mi rewelacyjny już kocham ten dzbanek Brita

Odp: Test dzbanków BRITA

Ambryll
  • Ambryll

  • Posty: 3
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 0
Woda z dzbanków lepsza niż kranówka, jednak na samym początku czuć było gorycz. Może to dlatego że był nowy filtr.. Ale tak to szczerze polecam. Prawie jak mineralna a o wiele tańsza.

Odp: Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

eluchap
  • eluchap

  • Posty: 28
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 0
Agiatis napisał(a):

eluchap, tak jak mówisz, już nie muszę gotować wody, czekać aż wystygnie i prasować. Teraz prasowanie może odbywać się po prostu bez planowania, czekania na wodę

Odpowiedz na/ edytuj Test dzbanków BRITA