Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
kołczu napisał(a):

Też w końcu zacząłem, foty mojego skromnego ogródeczka wrzucę popołudniu Jak na razie tymianek cytrynowy to mój ulubieniec - najbardziej lubię patrzeć jak wieczorem pręży muskuły i staje się taki krzaczasty

Czekam na fotki

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
edytaha napisał(a):

Wczoraj zakupiłam sobie kilka doniczek pięknych ziół, oczywiście marketowych. Tylko rozmaryn jest prawdziwą, solidną sadzonką z ogrodniczego. Przesadzę je do większych doniczek i skrzynek, i mam nadzieję, że wszystkie będą mi rosły tak dobrze jak w ubiegłym roku.

Jakoś te marketowe mnie nie lubią, już tyle razy ryzykowałam , i za każdym razem klapa(

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Też w końcu zacząłem, foty mojego skromnego ogródeczka wrzucę popołudniu Jak na razie tymianek cytrynowy to mój ulubieniec - najbardziej lubię patrzeć jak wieczorem pręży muskuły i staje się taki krzaczasty

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Wczoraj zakupiłam sobie kilka doniczek pięknych ziół, oczywiście marketowych. Tylko rozmaryn jest prawdziwą, solidną sadzonką z ogrodniczego. Przesadzę je do większych doniczek i skrzynek, i mam nadzieję, że wszystkie będą mi rosły tak dobrze jak w ubiegłym roku.
obrazek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
edytaha napisał(a):

monikaT83 napisał(a):

Dziękuję rozejrzę się i spróbuję wyhodować no i zjeść bo nigdy ich nie próbowałam więc nie znam ich smaku uwierzysz

Ja uwierzę, bo wiem, że wiele osób krzywi się na samo słowo "kiełki". Ja swoje nasionka kupiłam w Carrefour i OBI. Przypadkiem nie używaj innych, bo takie nasiona do wysiewu są zazwyczaj zaprawiane substancją grzybobójczą. Ewunia uprawiała swoje kiełki w pojemniczku plastikowym, a ja swoje w zwykłym litrowym słoiku nakrytym gazą. W słoiku łatwiej mi było przepłukiwać je i osączać z wody

A widzisz, następnym razem wypróbuję słoik Jak to dobrze, ze ktoś coś może doradzić Ja dziś kupiłam pikantna mieszankę kiełków i soczewicy z rzodkiewką i kiełki lucerny. Ale zaszaleję.
A ja Moniczko Tobie też wierzę, bo kieki jadam od niedawna.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
monikaT83 napisał(a):

Dziękuję rozejrzę się i spróbuję wyhodować no i zjeść bo nigdy ich nie próbowałam więc nie znam ich smaku uwierzysz

Ja uwierzę, bo wiem, że wiele osób krzywi się na samo słowo "kiełki". Ja swoje nasionka kupiłam w Carrefour i OBI. Przypadkiem nie używaj innych, bo takie nasiona do wysiewu są zazwyczaj zaprawiane substancją grzybobójczą. Ewunia uprawiała swoje kiełki w pojemniczku plastikowym, a ja swoje w zwykłym litrowym słoiku nakrytym gazą. W słoiku łatwiej mi było przepłukiwać je i osączać z wody

Odp: Odp: Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

monikaT83
  • monikaT83

  • Posty: 145
  • Przepisy: 1371
  • Artykuły: 6
Dziękuję rozejrzę się i spróbuję wyhodować no i zjeść bo nigdy ich nie próbowałam więc nie znam ich smaku uwierzysz

Odp: Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
monikaT83 napisał(a):

Ewcia a nasiona na kiełki trudno kupić? Mnie się jakoś w oczy nie rzuciły. A wczoraj chciałam kupić kiełki ale nie było w lidlu a pamiętam,że kiedyś mieli/

Moniczko ja mam u siebie w centrum ogrodniczym, ale widziałam też w Castoramie. Myślę, że w każdym sklepie ogrodniczym dostaniesz nasionka na kiełki bez problemu.

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

monikaT83
  • monikaT83

  • Posty: 145
  • Przepisy: 1371
  • Artykuły: 6
Ewcia a nasiona na kiełki trudno kupić? Mnie się jakoś w oczy nie rzuciły. A wczoraj chciałam kupić kiełki ale nie było w lidlu a pamiętam,że kiedyś mieli/

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

monikaT83
  • monikaT83

  • Posty: 145
  • Przepisy: 1371
  • Artykuły: 6
Piękna ta bazylia Agatko!

Odpowiedz na/ edytuj Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku