kloruś

kloruś

Złoty Ekspert
[Przepisów: 945]

Łosoś pieczony w foli z suszonymi pomidorami

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 5

Łosoś pieczony w foli z dodatkiem duszonej cebulki i suszonych pomidorów serwowany z groszkiem cukrowym i makaronem to pełnowartościowy, zdrowy obiad bogaty zarówno w białko, witaminy jak i węglowodany. Świetnie sprawdza się jako posiłek sportowca.

Łosoś pieczony w foli z suszonymi pomidorami Więcej zdjęć (3)

Składniki:

Łosoś pieczony w foli z suszonymi pomidorami

 

 

  • groszek cukrowy
  • makaron

Sposób przygotowania:

Łosoś pieczony w foli z suszonymi pomidorami
Łososia oskrobujemy z łusek myjemy, osuszamy i kroimy na 3 kawałki. Z oliwy, koperku, soku i skórki z cytryny oraz soli i białego pieprzu przygotowujemy marynatę. Zanurzamy w niej rybę dokładnie obtaczając aby dotarła we wszystkie zakamarki. Pozostawiamy łososia w marynacie na minimum 20 minut a najlepiej kilka godzin. Folię aluminiowa składamy podwójnie. Na jej środku umieszczamy cebulę pokrojoną w piórka, po 3 kawałki suszonych pomidorów oraz kawałek łososia z marynatą. Zawijamy szczelnie i pieczemy w 180 stopniach C przez 20 minut. W czasie gdy piecze się ryba gotujemy groszek cukrowy w osolonej wodzie przez około 3 minuty od zagotowania. W osobnym garnku gotujemy w osolonej wodzie dowolny makaron. Łososia serwujemy z groszkiem cukrowym i makaronem oraz ćwiartka cytrynki.
Łosoś pieczony w foli z suszonymi pomidorami
Łososia oskrobujemy z łusek myjemy, osuszamy i kroimy na 3 kawałki. Z oliwy, koperku, soku i skórki z cytryny oraz soli i białego pieprzu przygotowujemy marynatę. Zanurzamy w niej rybę dokładnie obtaczając aby dotarła we wszystkie zakamarki.
Łosoś pieczony w foli z suszonymi pomidorami
Folię aluminiowa składamy podwójnie. Na jej środku umieszczamy cebulę pokrojoną w piórka, po 3 kawałki suszonych pomidorów oraz kawałek łososia z marynatą. Zawijamy szczelnie.