Justyna92

Justyna92

Złoty Ekspert
[Przepisów: 951]

Pampuchy z owocowym sosem

  • TRUDNOŚĆ: średnie
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 3

Pampuchy, parowańce ,drożdżowe pierogi na parze kilka nazw a wszystko to samo . Ja dziś polecam takie na słodko z sosem owocowym .

Pampuchy z owocowym sosem Więcej zdjęć (5)

Składniki:

Pampuchy z owocowym sosem

 

 

  • Sos:
  • 1/2 kg owoców świeżych lub mrożonych ( jeżyn , malin , truskawek itd)
  • serek waniliowy
  • cukier puder do smaku

 

Sposób przygotowania:

Pampuchy z owocowym sosem
Z mleka,drożdży,1 łyżki cukru i 1 łyżki mąki robimy rozczyn i odstawiamy na 15 minut w ciepłe miejsce. Mąkę wsypujemy do miski,dodajemy 2 łyżki cukru,sól, jajka i mieszamy. Wlewamy rozczyn i roztopione masło,wyrabiamy ciasto do momentu aż dokładnie połączą się składniki. Formujemy kulę ,lekko oprószamy mąką,przykrywamy ściereczką i odstawiamy na około 40 minut do wyrośnięcia. Z ciasta urywamy kawałki i formujemy mniejsze kulki układamy na oprószonej mąką stolnicy i odstawiamy na ok 20 minut. Nastawiamy parownik .i układamy w odstępach kilka kulek parujemy je przez ok 15-20 minut. Sos: Owoce zmiksować z serkiem i posłodzić do smaku. Sosem polewać pierogi .
Pampuchy z owocowym sosem
Z mleka,drożdży,1 łyżki cukru i 1 łyżki mąki robimy rozczyn i odstawiamy na 15 minut w ciepłe miejsce.
Pampuchy z owocowym sosem
Mąkę wsypujemy do miski,dodajemy 2 łyżki cukru,sól, jajka i mieszamy. Wlewamy rozczyn i roztopione masło,wyrabiamy ciasto do momentu aż dokładnie połączą się składniki. Formujemy kulę ,lekko oprószamy mąką,przykrywamy ściereczką i odstawiamy na oko
Pampuchy z owocowym sosem
Owoce zmiksować z serkiem i posłodzić do smaku.
Pampuchy z owocowym sosem
Z ciasta urywamy kawałki i formujemy mniejsze kulki układamy na oprószonej mąką stolnicy i odstawiamy na ok 20 minut. Nastawiamy parownik .i układamy w odstępach kilka kulek parujemy je przez ok 15-20 minut.