Przepisy na ciasto

Przepisy na ciasto
Święta to czas kiedy możemy cieszyć się obecnością naszych bliskich i w miłej atmosferze ucztować z nimi przy stole. W całej Polsce Wigilia Bożego Narodzenia jest dniem niezwykłym i przeżywanym w sposób szczególny. Na ten czas, na odświętnie ubrany stół trafiają tradycyjne postne potrawy, których według tradycji powinno być 12.
Zgodnie ze świątecznym obrzędem, wśród pyszności wigilijnych znaleźć się muszą także aromatyczne słodkości dopełniające świąteczne menu! Jakiego deseru nie może zabraknąć na świątecznym stole?

Według wierzeń ludowych, obowiązkowym wigilijnym ciastem jest makowiec, który symbolizuje szczęście i dostatek! Piernik to kolejny smakołyk podawany podczas tej uroczystej kolacji. Charakterystyczne, jędrne, ciemnobrązowe ciasto pachnące miodem, przyprawami korzennymi i wszelakimi bakaliami, jak sądzą nasi przodkowie jest symbolem dobrobytu i wysokiego statusu społecznego.

Do ścisłego menu wigilijnego trafić musi również kutia przygotowana z pęczku, maku, miodu oraz dużej ilości bakalii i mleka, ale także wyrazisty w smaku keks, który pokochają szczególnie najmłodsi domownicy.

Ta kategoria świątecznych przysmaków obfituje także w przepisy na odświętnie przygotowany sernik z dodatkiem esencjonalnej skórki pomarańczowej, laski wanilii czy wiórków kokosowych. Szarlotka, która wzbogacona zostanie o cudownie pachnący cynamon równie wspaniale wpiszę się w wyjątkową wigilijną atmosferę!


Nie wiecie jakie ciasto zaserwować podczas Bożego Narodzenia? Zajrzyjcie do naszych sprawdzonych przepisów idealnych na ten wyjątkowy czas!

Znaleziono: 10000 w dziale przepisy

Szukano: ciasto

Ciasteczka brownie

Ciasteczka brownie

Ewa27 Ewa27

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: