gosia p.

gosia p.

Złoty Ekspert
[Przepisów: 1329]

Pizza wg gosia p.

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 2

uwielbiam pizzę, a ta często gości na naszym stole.

Pizza wg gosia p. Więcej zdjęć (3)

Składniki:

Pizza wg gosia p.

 

 

Sposób przygotowania:

Pizza wg gosia p.
Mleko podgrzewamy, następnie dodajemy drożdże, cukier i pół szklanki mąki. Mieszamy i odstawiamy masę do wyrośnięcia. Do wyrośniętych drożdży wsypujemy resztę mąki, szczyptę soli i wlewamy szklankę wody gazowanej. Wyrabiamy dokładnie ciasto. Blachę smarujemy oliwą, następnie rozprowadzamy cienko ciasto i nakłuwamy je widelcem. Na cieście układamy kiełbasę szynkową, którą kroimy w plastry oraz warzywa tj. pokrojoną paprykę, por, cebulę, pomidor i ogórek. Pizzę posypujemy startym na tarce żółtym serem. Na koniec pizzę polewamy ketchupem. Pizzę pieczemy w piekarniku ok. 50 minut w temp. 180 stopni.
Pizza wg gosia p.
Mleko podgrzewamy, następnie dodajemy drożdże, cukier i pół szklanki mąki. Mieszamy i odstawiamy masę do wyrośnięcia. Do wyrośniętych drożdży wsypujemy resztę mąki, szczyptę soli i wlewamy szklankę wody gazowanej. Wyrabiamy dokładnie ciasto.
Pizza wg gosia p.
Na cieście układamy kiełbasę szynkową, którą kroimy w plastry oraz warzywa tj. pokrojoną paprykę, por, cebulę, pomidor i ogórek. Pizzę posypujemy startym na tarce żółtym serem. Na koniec pizzę polewamy ketchupem.