SUPERPRZEPIS

Tort na chrzest dla chłopca

 • 2
 • zewa
 • TRUDNOŚĆ: średnie
 • CZAS:
         
ocena: 4/5 głosów: 13
Tort na chrzest dla chłopca

Smaczny tort na chrzest dla chłopca. Tonacja biało niebieska a środek kolorowy bo są w nim owoce - truskawki, kiwi i brzoskwinie.

Składniki:

Tort na chrzest dla chłopca

BISZKOPT :

MASA ŚMIETANOWA BIAŁA:

 • 1 l śmietany kremówki
 • 400 g serka mascarpone
 • 2 łyżki cukru waniliowego
 • cukier do smaku

MASA ŚMIETANOWA NIEBIESKA :

 • 500 ml śmietany kremówki
 • 100 g serka mascarpone
 • 1 łyżka cukru waniliowego
 • cukier do smaku
 • odrobina niebieskiego barwnika spożywczego w proszku

DODATKOWO :

Sposób przygotowania:

Tort na chrzest dla chłopca

BISZKOPT :

Tort na chrzest dla chłopca
Do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia przełożyć masę.

Białka oddzielić od żółtek i potem białka przelać do miski robota z odpowiednią końcówką.
Ubić pianę i gdy jest prawie ubita nadal ubijać i dodawać oba cukry. Gdy piana będzie sztywna obroty robota zmniejszyć do najsłabszych i dodawać po jednym żółtku. Piana będzie puszysta i delikatna. Obie mąki przesiać z proszkiem do pieczenia i dodając po łyżce mieszanki do piany z żółtkami delikatnie mieszać aż mąką się połączy z masą. Do blaszki o wymiarach 25 x 35 cm ( wymiary u góry blaszki ) wyłożonej papierem do pieczenia przełożyć masę. Wyrównać powierzchnię i wstawić blaszkę do piekarnika nagrzanego do 160 stopni i piec biszkopt 35 - 40 minut w zależności od piekarnika. Upieczony biszkopt wystudzić, zdjąć papier i przekroić biszkopt na 3 placki.

MASA BIAŁA I OWOCE :

Tort na chrzest dla chłopca
Na zdjęciu widać przygotowane i pokrojone owoce.

OWOCE : Truskawki umyć, oberwać szypułki i pokroić na kawałki. Brzoskwinie odsączyć z zalewy i także pokroić je na kawałki, sok przyda się do nasączenia biszkoptu. Kiwi obrać i też pokroić tak jak truskawki i kiwi.
MASA BIAŁA : Zimną śmietanę wlać do misy robota i ubijać. W trakcie ubijania gdy śmietana będzie gęstnieć dodawać oba cukry a na koniec delikatnie wmieszać mascarpone.

Przełożenie :

Tort na chrzest dla chłopca
Na placku rozsmarować dżem. Na dżemie wyłożyć porcję śmietany i wyłożyć połowę owoców.

Pierwszy placek położyć na podkładce i nasączyć sokiem brzoskwiniowym wymieszanym z odrobiną wody. Na placku rozsmarować dżem. Na dżemie wyłożyć porcję śmietany i wyłożyć połowę owoców. Lekko je docisnąć przykrywając drugim plackiem i także go nasączyć. Ponownie wyłożyć porcję śmietany a na nią owoce. Zakryć ostatnim plackiem, który też należy nasączyć.

c.d.

Tort na chrzest dla chłopca
Resztą śmietany posmarować boki i górę tortu a potem na górze zrobić wzorki łopatką .

Resztą śmietany posmarować boki i górę tortu a potem na górze zrobić wzorki łopatką ząbkowaną i oprószyć z bardzo dużej odległości górę tortu barwnikiem ( uzyskamy delikatne kropeczki na jasnym tle ). Tort wstawić do lodówki i zabrać się do zrobienia śmietany niebieskiej.

MASA NIEBIESKA I WYKOŃCZENIE TORTU:

Tort na chrzest dla chłopca
Śmietanę niebieską przygotować tak jak biała, ale należy dodać barwnik spożywczy.

Śmietanę niebieską przygotować tak jak biała, ale należy dodać w trakcie ubijania barwnik spożywczy. Gdy śmietana jest gotowa wyjąć tort z lodówki i za pomocą odpowiednich tylek i rękawa cukierniczego udekorować boki i górę tortu. Na koniec zrobić napis i ułożyć margarytki i listki ( jeśli nie chcemy aby kwiatki zmiękły można umieścić je na torcie przed podaniem ). Tort schłodzić.