Sposób przygotowania:
Wigilijny Barszcz Biały
Grzyby moczymy aż zrobią się miękkie. Wkładamy do czystej, osolonej wody (mały garnuszek) i gotujemy do miękkości Gotujemy wywar z włoszczyzny, a następnie dodajemy żur z butelki (można dodać 3/4 lub całą - zależy od smaku). Do zagotowanego żuru wrzucamy ugotowane grzyby, dolewamy trochę wywaru z ugotowanych grzybów (0,5 szklanki) (żeby zupa nie miała zbyt dużej goryczki), dodajemy czosnek i wsypujemy szklankę kaszy gryczanej. Gotujemy aż kasza zrobi się miękka i doprawiamy do smaku pieprzem i solą. Uwaga: Barszczu nie zaprawiamy śmietaną ani mąką. Ma być czysty. Otrzymujemy niesamowicie aromatyczny barszcz na wigilijny stół. Smacznego ;)
kayleb
akwaterma
jarek-energy
Justyna33
kayleb
sandra200
Gość
Gość
Gość
Borubar
Gość
Na 100% pasuje coś pysznego u mnie w domu zawsze jest barszcz biały z grzybami od kąd pamiętam ten barszcz i karp to najlepsze potrawy jak dla mnie zapewniam że idealnie pasuje i wybornie smakuje xD pozdrawiam
Gość
Aha tylko z tą kaszą to pierwszy raz słyszę ja znam wersję bez kaszy sam barszczyk z grzybkami zagryzając chlebkiem
Gość
Zawsze kiedy wymieniam moje potrawy wigilijne ,ludzie dziwnie patrza kiedy mowie o wigilijnym bialym barszczu hehe i od razu mowia ,ze u nich tylko czerwony ,coz moge tylko powiedziec ,ze wiele traca ,bo barszcz jest pyszny ,czykam na niego caly rok !Moj chlopak sprobowal go kilka lat temu pierwszy raz u mnie w domu i od tej pory go uwielbia :) Jestem ze Slaska Cieszynskiego i tam jest on naprawde nieznany ,moj dziadek pochodzi ze wschodu Polski i wlasnie z tych stron przywiozl ten wspanialy przepis !
Gość
kayleb
Właśnie kasza gryczana jest w tym barszczu konieczna bo daje mu specyficzny smak.
ted