Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
pacpaw napisał(a):

evita0007 napisał(a):

Normalnie teraz jest fajnie tylko mnie bardzo denerwuje jak patrzę to widzę ponad 40 przepisów jednego użytkownika pod rząd.Smutne dlaczego jak nie było fajnych nagród to było cicho ,spokojnie a teraz jak są nagrody za punkty to szał Ciał.Aż mnie to odrzuca


Bo nie było motywacji aby wrzucić te wszystkie przepisy. Ja siedzę od 4 dni po kilka godzin i przerzucam przepisy jak w transie. W normalnej sytuacji nigdy bym tego nie robił. A że wiem, że czeka mnie za to nagroda to i siedzę i wrzucam, bo też wiem że w następnym tygodniu nie będę miał na to czasu. Co w tym złego?
Jeśli to jest złe powinno wprowadzić się zapis w regulaminie max 10 przepisów dziennie i po sprawie

Tak może masz rację,ale to mnie dziwi że ludzie są tacy łasi na nagrody rozumiesz ?

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
evita0007 napisał(a):

Normalnie teraz jest fajnie tylko mnie bardzo denerwuje jak patrzę to widzę ponad 40 przepisów jednego użytkownika pod rząd.Smutne dlaczego jak nie było fajnych nagród to było cicho ,spokojnie a teraz jak są nagrody za punkty to szał Ciał.Aż mnie to odrzuca


Bo nie było motywacji aby wrzucić te wszystkie przepisy. Ja siedzę od 4 dni po kilka godzin i przerzucam przepisy jak w transie. W normalnej sytuacji nigdy bym tego nie robił. A że wiem, że czeka mnie za to nagroda to i siedzę i wrzucam, bo też wiem że w następnym tygodniu nie będę miał na to czasu. Co w tym złego?
Jeśli to jest złe powinno wprowadzić się zapis w regulaminie max 10 przepisów dziennie i po sprawie

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
Normalnie teraz jest fajnie tylko mnie bardzo denerwuje jak patrzę to widzę ponad 40 przepisów jednego użytkownika pod rząd.Smutne dlaczego jak nie było fajnych nagród to było cicho ,spokojnie a teraz jak są nagrody za punkty to szał Ciał.Aż mnie to odrzuca

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Mysiunia
  • Mysiunia

  • Posty: 160
  • Przepisy: 1806
  • Artykuły: 11
a ja się chciałam spytać o możliwość dodawania zdjęć do przepisów które dodaliśmy nawet rok temu, gdy był limit tylko 1 zdjęcia. Czy obecnie można uzupełnić te przepisy o jakies ciekawe zdjecia z etapów przygotowania, co jest pomocne np przy skomplikowanych ciastach, czy nie?

Odp: Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Netka napisał(a):


A mnie sie te zmiany podobaja,moze sie troche uspokoi i wroci normalnosc,wiekszosc z nas chcialaby hurtem powrzucac przepisy zeby zgarnac nagody ,czyli szybki zysk tanim kosztem.Nie tedy droga,.


Tylko z drugiej strony skoro jest autorem jakiejś tam liczby przepisów i do tej pory byłem szczątkowo obecny na portalu wraz ze swoim przyjściem nie mogę wziąć swoich przepisów? Nie jest chyba tak, że jedne dania gotuje dla gotujmy.pl a inne dania dla drugich portali Albo jak jestem na innym portalu to nie mogę być na już na gotujmy.pl z przepisami.
Ja bym bardziej problemu upatrywał w osobach które przepisują książki kucharskie, niż u tych którzy sami gotują. Ale to też jeśli by przeszkadzało Włodarzom portalu można ukrócić odpowiednimi wpisami w regulaminie i punktacji

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Niestety caroline1983 ma rację. Musimy czytać regulaminy i wszędzie tam gdzie jest napisane, że przenosimy prawa autorskie majątkowe na dany portal trzeba dziękować za współpracę. Natomiast faktycznie nie wszystkie portale mają taką klauzulę w regulaminie.
Ciekawi mnie czy takie podpisanie regulaminu poprzez kliknięcie "zgadzam się" jest równoznaczne z podpisaniem umowy?

Także najprościej by było sprawdzać tylko te portale, na których podpisaliśmy zrzeczenie się praw czy nie mamy tam przepisów i tylko te same zmieniać. Z innych portali własne przepisy możemy kopiować dowolnie.

Zna ktoś jeszcze jakieś portale gdzie w regulaminie jest przeniesienie praw majątkowych? Może mi wysłać na PW, żeby nie robić reklamy na portalu.


Odp: Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
Netka napisał(a):

Tit napisał(a):

Kolejna porcja zmian i nowin, przychodzi do nas bardzo dużo przeklejanych z innych portali i niestety dostaliśmy już pierwsze wezwanie do zaniechania naruszeń prawa. W związku z tym decyzją szefostwa została zlikwidowana możliwość przeklejania przepisów z innch portali. Jeżeli chcecie wstawić przepis nie może to być plagiat, nawet swój. Przepis ma mieć oryginalny tytuł i oryginalny opis przygotowania.

Dodatkowo likwidujemy możliwość wrzucania zdjęć do cudzych przepisów.

Poza tym zmieni liczba przyznawanych wirtuali:

przepis 20 wirtuali

przepis z min 1 do 2 zdjęć z opisem min. 50- znaków ze spacjami - 25 wirtuali

przepis z min 3-5 zdjęć z opisem min. 50 znaków ze zpacjami - 30 wirtuali

Pamiętajcie, że pozostaje opcja uznaniowa, moderator, a także redaktor może przyznać wryróżniającemu się przepisowi status superprzepisu i w ten sposób uhonorować przepis, w który włożono wiele pracy, inwencji i talentu.

Dlatego w dalszym ciągu będzie się opłacało rzetelnie opracowywać zdjęcia i dodawać bardzo ładne fotki. Natomiast wrzucanie 5 cyknięć tego samego talerza z potrawą lub słoika ogórków nie będzie punktowane.

Staramy się ograniczyć działalność hurtową, chcemy aby tak jak dawniej gotujmy wyróżniało się jakością i przyzwoitą atmosferą, bez zalewu chłamu i bezsensownych przepisów lub fotek.

Czekam na informację od kiedy te zmiany wejdą w życie - zostaniecie o tym powiadomieni.

A mnie sie te zmiany podobaja,moze sie troche uspokoi i wroci normalnosc,wiekszosc z nas chcialaby hurtem powrzucac przepisy zeby zgarnac nagody ,czyli szybki zysk tanim kosztem.Nie tedy droga,.



Mnie też sie podoba ale i tak bedą wrzucać hurtem Netko.
Tylko teraz moderatorzy mają dużo więcej pracy ja pikole ,ale cóż dadzą radę

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Tit napisał(a):

Kolejna porcja zmian i nowin, przychodzi do nas bardzo dużo przeklejanych z innych portali i niestety dostaliśmy już pierwsze wezwanie do zaniechania naruszeń prawa. W związku z tym decyzją szefostwa została zlikwidowana możliwość przeklejania przepisów z innch portali. Jeżeli chcecie wstawić przepis nie może to być plagiat, nawet swój. Przepis ma mieć oryginalny tytuł i oryginalny opis przygotowania.

Dodatkowo likwidujemy możliwość wrzucania zdjęć do cudzych przepisów.

Poza tym zmieni liczba przyznawanych wirtuali:

przepis 20 wirtuali

przepis z min 1 do 2 zdjęć z opisem min. 50- znaków ze spacjami - 25 wirtuali

przepis z min 3-5 zdjęć z opisem min. 50 znaków ze zpacjami - 30 wirtuali

Pamiętajcie, że pozostaje opcja uznaniowa, moderator, a także redaktor może przyznać wryróżniającemu się przepisowi status superprzepisu i w ten sposób uhonorować przepis, w który włożono wiele pracy, inwencji i talentu.

Dlatego w dalszym ciągu będzie się opłacało rzetelnie opracowywać zdjęcia i dodawać bardzo ładne fotki. Natomiast wrzucanie 5 cyknięć tego samego talerza z potrawą lub słoika ogórków nie będzie punktowane.

Staramy się ograniczyć działalność hurtową, chcemy aby tak jak dawniej gotujmy wyróżniało się jakością i przyzwoitą atmosferą, bez zalewu chłamu i bezsensownych przepisów lub fotek.

Czekam na informację od kiedy te zmiany wejdą w życie - zostaniecie o tym powiadomieni.

A mnie sie te zmiany podobaja,moze sie troche uspokoi i wroci normalnosc,wiekszosc z nas chcialaby hurtem powrzucac przepisy zeby zgarnac nagody ,czyli szybki zysk tanim kosztem.Nie tedy droga,.

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pioge7
  • pioge7

  • Posty: 93
  • Przepisy: 604
  • Artykuły: 13
Tit napisał(a):

Tak jak napisałam, zmiany te wejdą w życie dopiero gdy zostaną wpisane w regulamin. Więc będę jeszcze wasze uwagi przedstawiać i rozmawiać z prawnikami.
Dziś nie mogę już nic więcej jak zbierać wasze uwagi. pzdfr

to wg mnie nie wiem jak innych lepiej tego nie zmieniać, przecież jak ja napisałem mój przepis gdzie indziej to jest mój, nie ma mowy o plagiacie a jak ktoś słusznie zauważył, przepisy które się tu napisało przeszły gdzie indziej, to tak samo te gdzie się gdzie indziej napisało przejdą tu, to wychodzi na to że za każdym razem gdzie coś piszę swojego mam to całkowicie zmieniać za każdym razem, trochę bez sensu. w takim razie punktacja za przepisy już zaakceptowane sie zmieni czy one już zostaną?

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Tak jak napisałam, zmiany te wejdą w życie dopiero gdy zostaną wpisane w regulamin. Więc będę jeszcze wasze uwagi przedstawiać i rozmawiać z prawnikami.
Dziś nie mogę już nic więcej jak zbierać wasze uwagi. pzdfr

Odpowiedz na/ edytuj Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty