Tak jak napisałam, zmiany te wejdą w życie dopiero gdy zostaną wpisane w regulamin. Więc będę jeszcze wasze uwagi przedstawiać i rozmawiać z prawnikami.
Dziś nie mogę już nic więcej jak zbierać wasze uwagi. pzdfr
Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Składników nie trzeba zmieniać tylko tytuł i zmodyfikować opis.
ale jak zmodyfikować opis? Jak dodaję to inaczej nie wiem jak napisać! wystarczy usunąć ze dwa słowa i już? a zdjęcia? mogą by c te same? przecież są moje to jak tu mówić o plagiacie?
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
szkoda tylko że za dodanie zdjęcia dostaniemy dodatkowo tylko 5pkt.. Trochę to niesprawiedliwe, bo w tym czasie jak my robimy potrawe, robimy jej zdjęcia, pozniej wrzucamy na komputer, zmniejszamy, wpisujemy długi opis i dodajemy, to ktoś inny przepisze poł ksiażki kucharskiej, a my za poświęcenie czasu w nagrode dostaniemy tylko 5 pkt więcej niż osoba przepisująca wszystko jak leci i nie tracąca czasu na dodanie zdjęć
Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
To jest skutek nie czytania regulaminów portali na których się rejestrujemy. Osobiście bardzo dokładnie czytam regulamin przed zarejestrowaniem się, zwłaszcza odnośnie praw autorskich. W większości przypadków my jako autorzy mamy prawa do swoich utworów ale jest w necie kilka portali na których w chwili wstawienia przepisu przenosimy prawa autorskie do przepisu na jego właścicieli i jesli potem wstawimy gdzieś taki przepis to taka strona szybko upomni sie o "swoje". Jedna z takich stron jest np. uwielbiam.pl
Prawo autorskie osobiste jest niezbywalne także tego nie można zbyć. Co innego prawo majątkowe autorskie - jest zbywalne, ale jak to się ma do tej szczególnej sytuacji to nie wiem. Musiałbym ustawę dokładnie przeanalizować, a nie mam na to teraz czasu
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Trochę nieszczęśliwie się wyraziłam. Ale z punktu widzenia moderatora plagiat to plagiat. Mamy małe możliwości zidentyfikowania osoby, bez elektronicznego podpisu.
Przedstawię twoje uwagi gdzie trzeba, ale trzeba się wstrzymać do poniedziałku, kiedy jeszcze opinię w tej sprawie wyda prawnik. Ja teraz nic nie zadecyduję, bo moi szefowie mają już zasłużony weekend, prawnicy też już w drodze do domu.
Pozdrawiam,
Tit
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
To jest skutek nie czytania regulaminów portali na których się rejestrujemy. Osobiście bardzo dokładnie czytam regulamin przed zarejestrowaniem się, zwłaszcza odnośnie praw autorskich. W wiekszości przypadków my jako autorzy mamy prawa do swoich utworów ale jest w necie kilka portali na których w chwili wstawienia przepisu przenosimy prawa autorskie do przepisu na jego właścicieli i jesli potem wstawimy gdzieś taki przepis to taka strona szybko upomni sie o "swoje". Jedna z takich stron jest np. uwielbiam.pl
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Własne zdjęcia też nie mogą być kopiowane z innych portali?
Założę się, że owe portale też mają pełno Waszych przepisów (które najpierw pojawiły się na tym portalu, a następnie na ich). Wy też poprosiliście aby nikt nie kopiował przepisów od Was?
I w ogóle może być tak, że nie mogę dysponować treścią własnego przepisu? Jak to się ma do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych?
Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Obserwuj wątekOdp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Dziś nie mogę już nic więcej jak zbierać wasze uwagi. pzdfr
Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
pioge7
ale jak zmodyfikować opis? Jak dodaję to inaczej nie wiem jak napisać! wystarczy usunąć ze dwa słowa i już? a zdjęcia? mogą by c te same? przecież są moje to jak tu mówić o plagiacie?
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
pioge7
to co mam zawsze zmieniać składniki, np. dać więcej albo coś, i w sposobie przygotowania coś mam zmienić?
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
pacpaw
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Mysiunia
Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
pacpaw
Prawo autorskie osobiste jest niezbywalne
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Przedstawię twoje uwagi gdzie trzeba, ale trzeba się wstrzymać do poniedziałku, kiedy jeszcze opinię w tej sprawie wyda prawnik. Ja teraz nic nie zadecyduję, bo moi szefowie mają już zasłużony weekend, prawnicy też już w drodze do domu.
Pozdrawiam,
Tit
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
caroline1983
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
pacpaw
Własne zdjęcia też nie mogą być kopiowane z innych portali?
Założę się, że owe portale też mają pełno Waszych przepisów (które najpierw pojawiły się na tym portalu, a następnie na ich). Wy też poprosiliście aby nikt nie kopiował przepisów od Was?
I w ogóle może być tak, że nie mogę dysponować treścią własnego przepisu? Jak to się ma do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych?