Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pioge7
  • pioge7

  • Posty: 93
  • Przepisy: 604
  • Artykuły: 13
Tit napisał(a):

Składników nie trzeba zmieniać tylko tytuł i zmodyfikować opis.

ale jak zmodyfikować opis? Jak dodaję to inaczej nie wiem jak napisać! wystarczy usunąć ze dwa słowa i już? a zdjęcia? mogą by c te same? przecież są moje to jak tu mówić o plagiacie?

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Składników nie trzeba zmieniać tylko tytuł i zmodyfikować opis.

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pioge7
  • pioge7

  • Posty: 93
  • Przepisy: 604
  • Artykuły: 13
głupie jest to że nie wolno dodawać swoich przepisów ze swoimi zdjęciami z innych portali

to co mam zawsze zmieniać składniki, np. dać więcej albo coś, i w sposobie przygotowania coś mam zmienić?

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
JA mam jeszcze takie pytanie to już nie można wklejać własnych przepisów czy dopiero czekamy na decyzję?

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Mysiunia
  • Mysiunia

  • Posty: 160
  • Przepisy: 1806
  • Artykuły: 11
szkoda tylko że za dodanie zdjęcia dostaniemy dodatkowo tylko 5pkt.. Trochę to niesprawiedliwe, bo w tym czasie jak my robimy potrawe, robimy jej zdjęcia, pozniej wrzucamy na komputer, zmniejszamy, wpisujemy długi opis i dodajemy, to ktoś inny przepisze poł ksiażki kucharskiej, a my za poświęcenie czasu w nagrode dostaniemy tylko 5 pkt więcej niż osoba przepisująca wszystko jak leci i nie tracąca czasu na dodanie zdjęć

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
caroline1983 napisał(a):

To jest skutek nie czytania regulaminów portali na których się rejestrujemy. Osobiście bardzo dokładnie czytam regulamin przed zarejestrowaniem się, zwłaszcza odnośnie praw autorskich. W większości przypadków my jako autorzy mamy prawa do swoich utworów ale jest w necie kilka portali na których w chwili wstawienia przepisu przenosimy prawa autorskie do przepisu na jego właścicieli i jesli potem wstawimy gdzieś taki przepis to taka strona szybko upomni sie o "swoje". Jedna z takich stron jest np. uwielbiam.pl


Prawo autorskie osobiste jest niezbywalne także tego nie można zbyć. Co innego prawo majątkowe autorskie - jest zbywalne, ale jak to się ma do tej szczególnej sytuacji to nie wiem. Musiałbym ustawę dokładnie przeanalizować, a nie mam na to teraz czasu

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Trochę nieszczęśliwie się wyraziłam. Ale z punktu widzenia moderatora plagiat to plagiat. Mamy małe możliwości zidentyfikowania osoby, bez elektronicznego podpisu.

Przedstawię twoje uwagi gdzie trzeba, ale trzeba się wstrzymać do poniedziałku, kiedy jeszcze opinię w tej sprawie wyda prawnik. Ja teraz nic nie zadecyduję, bo moi szefowie mają już zasłużony weekend, prawnicy też już w drodze do domu.

Pozdrawiam,
Tit

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

caroline1983
To jest skutek nie czytania regulaminów portali na których się rejestrujemy. Osobiście bardzo dokładnie czytam regulamin przed zarejestrowaniem się, zwłaszcza odnośnie praw autorskich. W wiekszości przypadków my jako autorzy mamy prawa do swoich utworów ale jest w necie kilka portali na których w chwili wstawienia przepisu przenosimy prawa autorskie do przepisu na jego właścicieli i jesli potem wstawimy gdzieś taki przepis to taka strona szybko upomni sie o "swoje". Jedna z takich stron jest np. uwielbiam.pl

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
"swój plagiat" - ciekawe słowo

Własne zdjęcia też nie mogą być kopiowane z innych portali?

Założę się, że owe portale też mają pełno Waszych przepisów (które najpierw pojawiły się na tym portalu, a następnie na ich). Wy też poprosiliście aby nikt nie kopiował przepisów od Was?

I w ogóle może być tak, że nie mogę dysponować treścią własnego przepisu? Jak to się ma do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych?

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Kolejna porcja zmian i nowin, przychodzi do nas bardzo dużo przeklejanych z innych portali i niestety dostaliśmy już pierwsze wezwanie do zaniechania naruszeń prawa. W związku z tym decyzją szefostwa została zlikwidowana możliwość przeklejania przepisów z innch portali. Jeżeli chcecie wstawić przepis nie może to być plagiat, nawet swój. Przepis ma mieć oryginalny tytuł i oryginalny opis przygotowania.

Dodatkowo likwidujemy możliwość wrzucania zdjęć do cudzych przepisów.

Poza tym zmieni liczba przyznawanych wirtuali:

przepis 20 wirtuali

przepis z min 1 do 2 zdjęć z opisem min. 50- znaków ze spacjami - 25 wirtuali

przepis z min 3-5 zdjęć z opisem min. 50 znaków ze zpacjami - 30 wirtuali

Pamiętajcie, że pozostaje opcja uznaniowa, moderator, a także redaktor może przyznać wryróżniającemu się przepisowi status superprzepisu i w ten sposób uhonorować przepis, w który włożono wiele pracy, inwencji i talentu.

Dlatego w dalszym ciągu będzie się opłacało rzetelnie opracowywać zdjęcia i dodawać bardzo ładne fotki. Natomiast wrzucanie 5 cyknięć tego samego talerza z potrawą lub słoika ogórków nie będzie punktowane.

Staramy się ograniczyć działalność hurtową, chcemy aby tak jak dawniej gotujmy wyróżniało się jakością i przyzwoitą atmosferą, bez zalewu chłamu i bezsensownych przepisów lub fotek.

Czekam na informację od kiedy te zmiany wejdą w życie - zostaniecie o tym powiadomieni.

Odpowiedz na/ edytuj Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty