SUPERPRZEPIS

Gulasz z fasolką szparagową

  • 5
  • kloruś
  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 4/5 głosów: 8
Gulasz z fasolką szparagową

Gulasz to świetny przykład dania jednogarnkowego, gdzie smaki i aromaty składników pięknie się przenikają. Przygotowałam letnia wersje z dodatkiem fasolki szparagowej i cukinii dzięki czemu danie jest lżejsze ale równie pyszne co wersja tradycyjna.

Składniki:

Gulasz z fasolką szparagową

Sposób przygotowania:

Gulasz z fasolką szparagową

1

Gulasz z fasolką szparagową
Pierwszym krokiem jest przesmażenie miesa

Cebule i czosnek obieramy i drobno siekamy. Szklimy w garnku o szerokim dnie na odrobinie oleju. Mięso myjemy, osuszamy papierowym ręcznikiem i kroimy w kostkę o wielkości jaką lubimy. Wołowinę dokładamy do cebulki i przesmażamy aż zmieni kolor i się „zamknie”, tak żeby smak mięsa nie uciekał w czasie duszenia.

2

Gulasz z fasolką szparagową
Podlewamy mięso bulionem.

Przyprawiamy solą, świeżo mielonym czarnym pieprzem, słodka i ostra papryką oraz ziołami prowansalskimi. Dokładamy kilka listków laurowych i parę kulek ziela angielskiego. Ja wkładam je do małych woreczków z organzy. Dzięki temu łatwo je wyciągnąć i nikt przez przypadek nie natrafi na kulkę ziela ;) Mięso oprószamy niewielka ilością mąki.
Całość podlewamy połową bulionu oraz dodajemy pokrojone pomidory z puszki. Zmniejszamy moc kuchenki i przykrywamy pokrywką. Dusimy około 50-60 minut.

3

Gulasz z fasolką szparagową
Mięso powinno się długo dusić na wolnym ogniu.

W międzyczasie przygotowujemy warzywa. Z fasolki odcinamy końcówki i kroimy na kawałki o długości około 3 cm. Ja dodałam 1 kg fasolki, jeśli chcecie by gulasz był bardziej mięsny dodajcie połowę.

4

Gulasz z fasolką szparagową
Dodajemy przygotowaną wcześniej fasolkę szparagową

Czerwona paprykę i cukinię kroimy w kostkę.
Po mięsa dokładamy paprykę i fasolkę i dusimy kolejne 25-30 minut aż fasolka będzie niemal miękka. Na końcu dodajemy kukurydzę i cukinię i dusimy jeszcze kilka minut aż warzywa zmiękną. Wyciągamy liście laurowe i ziele angielskie. Doprawiamy do smaku tymi samymi przyprawami, które używaliśmy wcześniej.
Serwujemy z kaszą gryczana lub kluseczkami.