Kategoria promowana - styczeń

Za przepisy dodane w wymienionych kategoriach otrzymasz dodatkowe 20 wirtuali.

WPROWADZENIE

Za przepisy dodane w wymienionych kategoriach otrzymasz dodatkowe 20 wirtuali.

Jakie przepisy nagrodzimy w styczniu

Za przepis na danie wymienione poniżej otrzymasz dodatkowe 20 wirtuali, które możesz wymienić na nagrody z Katalogu Gotujmy z Nagrodami.

Sałatki warstwowe


Sałatka warstwowa Sałatka warstwowa
fot. Adobe Stock


Dodaj przepis na sałatkę z mięsem lub bez, z warzywami, owocami, serem. Zrób minimum 3 zdjęcia w tym takie, na którym wyraźnie widać warstwy ułożone w naczyniu. Uwaga: przepis musi składać się z co najmniej 5 składników (nie licząc przypraw). Dodatkowych punktów nie przyznamy przepisom na surówki oraz sałatki składające się wyłącznie z owoców.

Rolady na słodko


rolada bezowa z czekoladą rolada biszkoptowa
fot. Adobe Stock


Uwielbiamy ciasta zwijane w rolady. Koniecznie z pysznym nadzieniem. Jeśli chcesz otrzymać punkty ekstra za kategorię promowaną nie używaj gotowego ciasta biszkoptowego ani mieszanki cukierniczej. Roladę od początku do końca trzeba zrobić samodzielnie. 

Pamiętaj, aby na jednym ze zdjęć była widoczna rolada w przekroju, na kolejnym całość, pozostałe mogą przedstawiać etap przygotowania. Uwaga: nie promujemy przepisów na struclę makową, za to przyznamy punkty za rolady waflowe oraz bezowe.

Pizza


Pizza pizza
fot. Adobe Stock

Dodatkowe punkty możesz otrzymać także w kategorii Pizza. Promujemy wyłącznie pizze, w których zostały wykorzystane drożdże, a pizza została upieczona w piekarniku lub w piecu. Punktów nie otrzymają przepisy na pizzę z patelni, pizzę arbuzową ani pizzerinki (promujemy wyłącznie pizzę w "dużej" formie) oraz te, w których jako składnik ciasta figurują jajka.

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Uwaga: punktów za kategorię promowaną nie otrzymają przepisy uznane przez moderatorki lub redakcję za zbyt proste, wyglądające mało estetycznie oraz te, które posiadają mniej niż 3 zdjęcia.

Kategoria promowana trwa od 1 stycznia do 31 stycznia.

Znaleźliśmy 37 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - styczeń