Agiatis

Agiatis

Arcymistrz Kuchni
[Przepisów: 232]

Lody jogurtowo wiśniowe

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 2

Lody jogurtowo wiśniowe, najlepsze domowej roboty

Lody jogurtowo wiśniowe

Składniki:

Lody jogurtowo wiśniowe

 

Sposób przygotowania:

Lody jogurtowo wiśniowe
Zaczynamy od wiśni. Przesypujemy do rondelka zasypujemy 4 łyżkami cukru, dodajemy sok z cytryny i " smażymy" kilka minut. Następnie przekładamy do blendera i miksujemy chwilkę. Dosłownie kilka obrotów, nie chcemy uzyskać papki tylko kawałki wiśni z sokiem;) Wiśnie odsączamy z soku, który pozostawiamy, przyda się później;)

Przygotowujemy masę jogurtową: Jogurt dokładnie mieszamy z mlekiem, śmietanę ubijamy z łyżką cukru, przelewamy do masy jogurtowej. Jeśli macie maszynkę: powoli przelewacie masę do maszynki i postępujecie w/g instrukcji. Wiśnie dodajemy na sam koniec, a pozostawionym sokiem polewamy każdą porcję lodów.

Gdy nie posiadacie maszynki: do masy dodajemy wiśnie mieszamy, odstawiamy do zamrażalnika na godzinę. Wyciągamy, ponownie mieszamy i wstawiamy znowu na godzinę. Potem tak postępujemy jeszcze 3 razy. Każdą porcję lodów polewamy pozostałym sokiem z wiśni, możemy również przy ostatnim wyciągnięciu i przemieszaniu na wierzch lodów wylać sok, rozsmarować i w ten sposób zamrozić lody - sprawdziłam doskonałe;) Życzę smacznego!

Tagi:

lody