Katarzyna J.

Katarzyna J.

Platynowy Ekspert
[Przepisów: 1284]

Miodownik z orzechami

  • 5
  • TRUDNOŚĆ: średnie
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 11

Ciasto to zawsze piekę na święta. Ucieszy każde podniebnie, bo jest po prostu pyszne. Polecam gorąco!!!

Miodownik z orzechami Więcej zdjęć (4)

Składniki:

Miodownik z orzechami

 

 

Sposób przygotowania:

Miodownik z orzechami
Ciasto: Mąkę przesiej na stolnicę. Połącz z masłem. Dodaj miód, cukier, jajka oraz sodę. Zagnieć ciasto. Ciasto podziel na trzy równe części. Dwie części ciasta rozwałkuj i wyłóż na blaszki (wymiary 24x24cm). Piecz 15 minut w temperaturze 180 stopni. Masa orzechowa: Orzechy włoskie posiekaj. W garnuszku rozpuść masło. Dodaj orzechy, cukier oraz miód. Wymieszaj i zagotuj. Masę odstaw na chwilę do przestudzenia. Trzecią część ciasta rozwałkuj i wyłóż na blaszkę. Na ciasto wyłóż masę orzechową. Wyrównaj. Piecz 15 minut w temperaturze 180 stopni. Masa budyniowa: Z mleka odlej ½ szklanki. Pozostałe mleko zagotuj z cukrem i cukrem waniliowym. W odlanym mleku wymieszaj mąki i żółtka. Masę wlej do gotującego się mleka. Mieszaj, aż budyń zgęstnieje. Odstaw do przestudzenia. Masło utrzyj z budyniem na puszystą masę. Masą przełóż upieczone placki, tak aby placek z orzechami był na wierzchu. Gotowe ciasto wstaw do godzinę do lodówki.
Miodownik z orzechami
Zagnieć ciasto. Ciasto podziel na trzy równe części. Dwie części ciasta rozwałkuj i wyłóż na blaszki (wymiary 24x24cm). Piecz 15 minut w temperaturze 180 stopni.
Miodownik z orzechami
Orzechy włoskie posiekaj. W garnuszku rozpuść masło. Dodaj orzechy, cukier oraz miód. Wymieszaj i zagotuj. Masę odstaw na chwilę do przestudzenia.
Miodownik z orzechami
Trzecią część ciasta rozwałkuj i wyłóż na blaszkę. Na ciasto wyłóż masę orzechową. Wyrównaj. Piecz 15 minut w temperaturze 180 stopni.