justynak223

justynak223

Złoty Ekspert
[Przepisów: 1232]

Skrzydełka ala KFC

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
  • PORCJE: 4
         
ocena: 5/5 głosów: 5

pyszne domowe skrzydełka na domowy sposób

Skrzydełka ala KFC Więcej zdjęć (5)

Składniki:

Skrzydełka ala KFC

 

 

 

Sposób przygotowania:

Skrzydełka ala KFC
1. Skrzydełka należy przeciąć na dwa kawałki i usunąć lotki. Doprawiamy je solą, pieprzem, kurkumą i papryką Chili. Podsmażamy z każdej strony. Usmażone zdejmujemy z patelni i odstawiamy do całkowitego wystygnięcia. 2. Robimy ciasto. Mieszamy mąkę, mleko, sól, pieprz, jajko i ostra paprykę, tak aby powstało gęste ciasto jak na naleśniki. 3. Usmażone kawałki mięsa wrzucamy do ciasta. 4. Łyżeczką mieszamy masę, aby pokryła każde skrzydełko. 5. skrzydełka w cieście wrzucamy do miski z mąką. Potrząsamy miseczką, aby maka pokryła każdy kawałek mięsa. Nie należy przyklepywać mąki, ponieważ skrzydełka nie będą takie ładnie pomarszczone jak w KFC. 6. Na głębszej patelni rozgrzewamy olej. 7. Każdy kawałek skrzydełka smażymy na chrupko na głębokim oleju. Gotowe zdejmujemy na papierowy ręcznik, aby ociekły z namiaru tłuszczu. 8. Gotowe doskonale smakują z ketchupem lub sosem czosnkowym.
Skrzydełka ala KFC
Etap 1 Skrzydełka należy przeciąć na dwa kawałki i usunąć lotki. Doprawiamy je solą, pieprzem, kurkumą i papryką Chili. Podsmażamy z każdej strony. Usmażone zdejmujemy z patelni i odstawiamy do całkowitego wystygnięcia.
Skrzydełka ala KFC
Etap 2 Usmażone kawałki mięsa wrzucamy do ciasta.
Skrzydełka ala KFC
Etap 3 skrzydełka w cieście wrzucamy do miski z mąką. Potrząsamy miseczką, aby maka pokryła każdy kawałek mięsa. Nie należy przyklepywać mąki, ponieważ skrzydełka nie będą takie ładnie pomarszczone jak w KFC.
Skrzydełka ala KFC
Etap 4 Na głębszej patelni rozgrzewamy olej.

Tagi:

jajko jajka