agata1722

agata1722

Arcymistrz Kuchni
[Przepisów: 518]

karp po żydowsku

  • TRUDNOŚĆ: średnie
  • CZAS:
         
ocena: 4/5 głosów: 2

karp po żydowsku nie co dzień się takiego jada

karp po żydowsku

Składniki:

karp po żydowsku

 

 

Sposób przygotowania:

karp po żydowsku
Karpie oskrobać, odciąć głowy i nie rozcinając brzucha, przez otwór po obciętej głowie, wypatroszyć łyżką. Bardzo dokładnie wypłukać. Podzielić na dzwonka i posolić. Mięso z pierwszych dzwonek i ogonów oddzielić od ości, odłożyć do farszu, a ości dodać do wywaru. Przygotowane dzwonka nadziać farszem, ułożyć w płaskim rondlu, zalać gorącym, odcedzonym wywarem i gotować na małym ogniu około dwadzieścia minut. Następnie wyjąć łyżką cedzakową, ułożyć na półmisku i zalać tężącą galaretą.
Farsz: mięso z pierwszych dzwonek i ogonów zemleć w w maszynce razem z cebulą. Masło z żółtkami utrzeć, dodać bułkę, śmietankę, zmielone mięso z cebulą, sparzone obrane i pokrojone migdały. Wymieszać, doprawić do smaku. Na końcu dodać ubitą pianę z białek.
Wywar: cebulę i marchewki z dodatkiem oczyszczonych głów, usunąć skrzela i oczy i ości gotować w osolonej wodzie około pół godziny.
Galareta: do odcedzonego wywaru dodać żelatynę i dokładnie ją rozpuścić. Następnie dodać rodzynki i pokrojone w paski migdały. Doprawić solą, pieprzem i cukrem.