Kategoria promowana – luty

Luty jednoznacznie kojarzy się pod względem kulinarnym z jednym wydarzeniem. Tłusty czwartek, czyli ulubiony dzień w roku każdego łakomczucha nadchodzi wielkimi krokami!

Tłusty czwartek w tym roku wypada 16 lutego. Na ten dzień właśnie czekają wszyscy amatorzy tłustych i słodkich smakołyków na czele oczywiście z pączkami i faworkami.

Zróbcie je razem z nami, wstawcie przepisy ze zdjęciami, a dostaniecie od nas dodatkowe 20 wirtuali, które potem przeznaczycie na nagrody z naszego katalogu. Jakie dokładnie potrawy i smakowitości nagrodzimy w tym miesiącu punktami? Rzućcie okiem.

Smakołyki na tłusty czwartek

Każde dziecko wie, że tłusty czwartek to narodowy dzień pączków i faworków. I właśnie te dwa rodzaje pyszności wyróżnimy w lutowej kategorii promowanej.

To jednak nie wszystko. Dodatkowych 20 wirtuali otrzymacie także za przepisy na pączki serowe, karnawałowe róże z ciasta parzonego i gniazdka w stylu pączków wiedeńskich smażone na głębokim tłuszczu.

Dania z kapusty pekińskiej

Kapusta pekińska po latach swojej świetności niesłusznie odeszła nieco w zapomnienie. Tymczasem warto jeść ją zwłaszcza zimą, gdy jest dostępna w całkiem rozsądnych cenach na bazarach i w supermarketach.

W tym miesiącu nagrodzimy was za przesłanie do naszej bazy przepisów na dania z kapustą pekińską właśnie w roli głównej. Mało kto wie, że popularna „pekinka” jest równie smaczna i całkiem zdrowa w wersji na ciepło. Zachęcamy was do eksperymentowania i nieograniczania się wyłącznie do tradycyjnych sałatek i surówek.

Zapiekanki makaronowe

Zima sprzyja daniom obfitym w konkretne, treściwe składniki. Takim niewątpliwie jest makaron. Szczególnie smacznie je się zimą różnego rodzaju zapiekanki z makaronem właśnie w roli głównej. Zachęcamy was do publikowania na naszym serwisie swoich przepisów na takie właśnie dania – nagrodzimy je dodatkowymi 20 punktami.

Walentynkowe ciastka i ciasteczka w kształcie serca

Luty to nie tylko tłusty czwartek, ale też i święto zakochanych! Walentynki, które będziemy obchodzili 14 lutego to świetna okazja, by obdarować swoją ukochaną lub ukochanego czymś słodkim.

Nadajcie swoim ciasteczkom i ciastkom miłosno-serduszkowego sznytu i pokażcie efekty waszej pracy na naszym portalu. Za wszystkie ciastka w walentynkowym wydaniu dostaniecie od nas dodatkowych 20 wirtuali.

Pamiętajcie, że przepisy kandydujące do otrzymania dodatkowych 20 wirtuali z tytułu kategorii promowanej powinny zawierać przynajmniej 3 zdjęcia. Do tego powinny cechować się jakością wykonania i starannością.

Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli wasz przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na waszym koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktujcie się z moderatorką (wyślijcie wiadomość do misia5). Kategoria promowana trwa od 1 do 28 lutego.

Znaleźliśmy 12 przepisów w konkursie: Kategoria promowana – luty