Jej smak warto podkreślić również kolendrą lub bazylią. Ciekawym urozmaiceniem jest też dodanie sera feta. Przygotowaną potrawę idealnie wykorzystuje się na śniadanie, podając z pieczywem, bagietką lub nachosami. Zawarte w paście awokado obniża poziom cholesterolu oraz reguluje ciśnienie krwi, a dodany czosnek jest naturalnym antybiotykiem.
Guacamole

Guacamole

Guacamole to salsa, czyli meksykański sos podawany na zimno. W wersji podstawowej zawiera awokado, sok z limonki i sól. Smak guacamole można modyfikować, dodając różne składniki, np. cebulę, czosnek, chili, pomidory świeże lub suszone, paprykę, kolendrę, natkę pietruszki czy bazylię. Bardzo ważne jest, by do jego przyrządzenia użyć dojrzałego awokado. Wówczas miąższ daje się rozgnieść widelcem na gładką masę. Pozostałe dodatki najlepiej posiekać w bardzo drobną kostkę. Guacamole jest idealnym smarowidłem do chleba, elementem sałatek oraz farszy.

Pasta z bakłażana

Pasta z bakłażana

Na kanapki, do makaronu, ryżu czy jako dodatek do pieczywa i przekąsek - tak wszechstronna zastosowanie ma właśnie pasta z pieczonego bakłażana. Dodatkowymi jej atutami jest mocno kremowa konsystencja, aromatyczny zapach i wspaniały smak. Do jej zrobienia wystarczy upieczony i zmiksowany bakłażan, cebula, odrobina czosnku, pomidory i ulubione przyprawy i zioła. Zależnie od kombinacji smakowych stworzyć można  pastę z bakłażana i papryki lub mocno wilgotną pastę z pomidorów- kulinarnych pomysłów na tę przekąskę jest mnóstwo!

Pasta z awokado

Pasta z awokado

Awokado doskonale smakuje jako dodatek do pieczywa. Można z niego przygotować smakowite pasty kanapkowe z różnymi dodatkami, np. serka homogenizowanego. Miąższ awokado należy posiekać i umieścić w misce. Następnie dodaje się do niego serek homogenizowany, majonez oraz przyprawy – najlepiej sól, pieprz i ostrą paprykę. Pastę warto skropić sokiem z cytryny lub limonki. Kanapki z tak przygotowaną pastą można posypać kolendrą i świeżą natką pietruszki. Awokado może również stanowić dodatek do pasty jajecznej z czosnku i oliwy z oliwek. Odmianą pasty z awokado jest guacamole, które można przygotować z dodatkiem pokrojonego w kostkę arbuza, czerwonej cebuli oraz ząbka czosnku. Pikantny smak uzyskuje się przez dodatek posiekanej papryczki chili oraz sosu tabasco. Pasta guacamole to najlepszy dodatek do chipsów, zwłaszcza zrobionych z tortilli.

Pasta jajeczna z awokado

Pasta jajeczna z awokado

Pasta z ugotowanych i posiekanych jajek z dojrzałym awokado to pyszny pomysł na poranne śniadania. Do składników należy dodać również odrobinę czosnku i sok z cytryny. Całość warto urozmaicić również kolendrą lub oregano. Pasta jest tak miękka, że wystarczy rozgnieść ją widelcem. Przygotowaną potrawę wykorzystuje się w postaci sałatki lub kanapek. Pasta jest bardzo zdrowa szczególnie ze względu na awokado, które obniża poziom cholesterolu oraz reguluje ciśnienie krwi.

Pasta z ciecierzycy

Pasta z ciecierzycy

Pasta z ciecierzycy, nazywana również hummusem, to pasta przygotowywana na bazie ciecierzycy (gotowanej lub tartej) z dodatkiem przetartego przez praskę czosnku, oliwy z oliwek, soku z cytryny oraz pasty tahini (inaczej pasty sezamowej). Wszystkie składniki miksuje się w blenderze na gładką i jednolitą masę. Można je doprawić solą i pieprzem. Hummus jest bardzo popularny wśród wegan i wegetarian ze względu na swoje właściwości zdrowotne i dietetyczność (bogaty jest w białko czy witaminy B i C).

Pasta z soczewicy

Pasta z soczewicy

Pasta z ugotowanej soczewicy, tahini, suszonych pomidorów i czosnku znakomicie smakuje z dodatkiem kminku i soku z cytryny. Całość warto urozmaicić kolendrą lub bazylią. Aromatyczna, gładka i kremowa pasta świetnie sprawdza się na śniadanie lub zdrową kolację. Podaje się ją na świeżym pieczywie lub w formie dipu do warzyw. Soczewica zawiera dużą ilość białka, więc jest świetnym zamiennikiem białka pochodzenia zwierzęcego.

Pasta z awokado i twarogu

Pasta z awokado i twarogu

Pastę z dojrzałych awokado, twarogu i śmietany przygotowuje się, dodając również odrobinę czosnku, sok z limonki oraz startą cebulę. Całość warto urozmaicić również kolendrą lub bazylią. Pasta jest tak miękka, że wystarczy rozgnieść ją widelcem. Przygotowaną potrawę idealnie wykorzystuje się w postaci sałatki lub ze świeżym pieczywem na śniadanie. Zawarte w paście awokado obniża poziom cholesterolu oraz reguluje ciśnienie krwi, a dodany twaróg jest źródłem pełnowartościowego białka.

Polecane przepisy do kategorii Pasta z awokado z czosnkiem

Znaleźliśmy 9 przepisów w kategorii Pasta z awokado z czosnkiem