lalunia

lalunia

Platynowy Ekspert
[Przepisów: 1993]

Tarta z dynią na słodko

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
  • PORCJE: 15
         
ocena: 5/5 głosów: 5

Musze przyznać , że dynia na słodko zaskoczyła mnie swoim smakiem. Jeszcze nie jeden raz ją upiekę . Fajny pomysł i fajny smak .

Tarta z dynią na słodko Więcej zdjęć (5)

Składniki:

Tarta z dynią na słodko

 

  • Składniki na ciasto:

 

 

  • Składniki na masę dyniową:

 

Sposób przygotowania:

Tarta z dynią na słodko
Do misy wsypujemy mąkę pszenną . Dodajemy żółtka. Dodajemy pokrojoną margarynę w kostkę Wlewamy kefir. Wyrabiamy mikserem ciasto. Składniki się połączyły wyjmujemy ciasto dzielimy na 3 części . Dwie części ciasta łączymy ze sobą i wałkujemy. Wkładamy ciasto do formy wysmarowanej margaryną i obsypaną bułką tartą nakłuwamy ciasto. Środek ciasta: Miksujemy jaja na puch dodajemy mleko i cynamon Dynię pokrojoną drobno w kostkę ( bez skórki i pestek sam miąższ) dodajemy do zmiksowanych jaj na puch z mlekiem. Mieszamy z dynią i przekładamy na ciasto. Pozostałe ciasto wałkujemy kroimy w paseczki i kładziemy na dynie na ciasto w kratkę . Pieczemy 45 minut w 180 stopniach.
Tarta z dynią na słodko
Do misy wsypujemy mąkę pszenną . Dodajemy żółtka.
Tarta z dynią na słodko
Wyrabiamy mikserem ciasto. Składniki się połączyły wyjmujemy ciasto dzielimy na 3 części .
Tarta z dynią na słodko
Dwie części ciasta łączymy ze sobą i wałkujemy. Wkładamy ciasto do formy wysmarowanej margaryną i obsypaną bułką tartą nakłuwamy ciasto.
Tarta z dynią na słodko
Dynie pokrojoną drobno wymieszana z jajami cukrem i cynamonem i mlekiem , kładziemy na ciasto i na to kładziemy paseczki ciasta . Pieczemy w 180 stopniach 45 minut