Sposób przygotowania:
Zupa buraczkowa z ziemniakami i fasoląburaczki
Na początek obrać buraczka i umyć. Następnie przekroić na mniejsze części i dodać do garnka z porcjami lub dowolnym mięsem. Wkroić również marchewkę i wlać dwa litry wody. Całość zagotować i gotować na wolnym ogniu do miękkości wkrojonych buraków. Jak już buraczki są miękkie wyjąć je do salaterki, aby ostygły, a w międzyczasie wsypać przyprawę uniwersalną, ziela angielskie oraz liść laurowy i nadal na wolnym ogniu gotować do miękkości mięsa.
buraczki
Gdy mięso jest już prawie miękkie dodać do wywaru ziemniaki pokrojone w kostkę i gotować ich do pełnej miękkości. W czasie gdy wywar mięsny z ziemniakami gotują się na wolnym ogniu przygotować ostudzone buraki. Buraki zetrzeć je na tarce jarzynowej dodać do nich ocet oraz cukier, wymieszać i odczekać, aż puszczą sok (ja zawsze robię tylko z octem z kwaskiem lub cytryną nie smakuje mi buraczkowa).
buraczki
Jak już ziemniaki w zupie są dość miękkie wtedy dodać przygotowane buraczki i od razu fasolę (odlewając z niej wcześniej zalewę), chwilkę pogotować na wolnym ogniu, a następnie dodać drobno pokrojoną natkę pietruszki. W trakcie gdy zupa gotuje się na bardzo wolnym ogniu z burakami i fasolą przygotować śmietanę. Do kubka ze śmietaną wlać gorący wywar z zupy i za pomocą łyżki wymieszać tak aby nie było grudek od śmietany.
buraczki
Do gotującej się na wolnym ogniu zupy wlać przygotowaną wcześniej śmietanę. Zawartość garnka wymieszać szybkim ruchem łyżki, aby śmietana się nie zważył. Można jeszcze według doprawić do smaku przyprawą i już nie gotować. Zdjąć z ognia. Po dodaniu śmietany zupa wygląda dokładnie jak na zdjęciu.
buraczki
Ugotowaną jeszcze gorącą zupę można podać ze świeżo zmielonym pieprzem czarnym. Jeżeli ktoś lubi można zajadać zupę z chlebem. Jeżeli ktoś nie uznaje śmietany można ją pominąć i ugotować zupę bez dodatku śmietany. Zupa jest bardzo smaczna, a odgrzewana o ile zostanie smakuje jeszcze bardziej niż ugotowana na świeżo.