Kategoria promowana - sierpień

  • 1

Sierpień obfituje w warzywa i owoce sezonowe. Zobacz jakie dania promujemy w tym miesiącu.

WPROWADZENIE

Sierpień obfituje w warzywa i owoce sezonowe. Zobacz jakie dania promujemy w tym miesiącu.

Za jakie przepisy otrzymasz dodatkowe punkty?

  • lody

lody Lody o smaku kiwi
Pamiętaj, że przepis dodany do kategorii promowanej musi posiadać minimum 3 zdjęcia - 2 zdjęcia z etapów przygotowania i 1 przedstawiające gotowe danie. Warunkiem przyznania punktów jest także estetyczny wygląd potrawy.

Dodatkowe punkty w kategorii promowanej przyznamy przepisom na lody wykonane samodzielnie od początku do końca, jak i tym, w których wykorzystana zostanie maszynka do lodów. Dodaj przepis na lody śmietankowe, sorbetowe, jakie tylko chcesz! Świeże owoce mile widziane, choć nie są składnikiem obowiązkowym. Forma podania lodów jest dowolna, dodatkowymi punktami nagrodzimy także lodowe torty i rolady.

Docenimy także przepisy na lody czekoladowe, orzechowe, a nawet warzywne! Pamiętaj jednak, że promujemy wyłącznie lody na zimno (za desery określane jako tzw. "ciepłe lody" nie otrzymasz dodatkowych punktów).
 
  • torty bezowe
Tort bezowy z malinami Tort Pavlova

Punkty przyznamy wszystkim przepisom na torty bezowe. Pamiętaj, by bezę zrobić samodzielnie (dodaj zdjęcia, które przedstawiają etap jej przygotowania), nie korzystaj z gotowych blatów bezowych.

Dodatkowych punktów nie otrzymają wypieki przełożone gotowym kremem.
  • faszerowane warzywa
Cukinia faszerowana mięsem mielonym Ziemniaki faszerowane pieczone Faszerowana kalarepa

Do najczęściej faszerowanych warzyw należą cukinia, papryka i pomidory. Wykorzystaj dowolne świeże warzywa i przygotuj ich nadziewaną wersję. Promujemy te przepisy, których farsz stanowią minimum 3 składniki (nie licząc miąższu warzywa i przypraw).
  • przetwory
Sałatka z ogórków na zimę Przetwory z warzyw

W sierpniu dodatkowe 20 wirtuali otrzymają przepisy na przetwory z warzyw. Warunkiem przyznania kategorii promowanej jest użycie minimum 3 różnych warzyw. Punktów za kategorię promowaną nie otrzymają przepisy na dania uznane przez moderatorów za zbyt proste.


Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Kategoria promowana trwa od 1 sierpnia do 31 sierpnia.

Dodaj przepis

Znaleźliśmy 57 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - sierpień