Kuchnia Jane Austen - KONKURS

  • 6

FOTOGRAFICZNO-KULINARNY konkurs Wydawnictwa Literackiego pod patronatem gotujmy.pl

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Kuchnia Jane Austen - KONKURS
Uwaga, decyzją organizatora przedłużono termin zbierania prac do 31.10.2010 r.

Wszystkich uzdolnionych kulinarnie miłośników dobrego jedzenia i wysmakowanej fotografii zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Literackie, którego nakładem 6 października ukaże się Książka kucharska Jane Austen. Jej autorki Maggie Black i Deirdre Le Faye zebrały autentyczne przepisy kuchni anglosaskiej z przełomu XVIII i XIX wieku, opatrzyły komentarzem na temat obyczajów epoki, a także licznymi cytatami z ówczesnych dzienników oraz powieści i opowiadań autorki Dumy i uprzedzenia. Dzięki nim i my możemy zakosztować rarytasów, którymi raczyła się Jane Austen oraz bohaterowie jej książek.

Przedpremierowo podajemy receptury na 12 potraw z Książki kucharskiej Jane Austen, które naszym zdaniem najlepiej współgrają z poszczególnymi miesiącami w roku. Państwa zadaniem jest przyrządzenie wymienionych zup, przystawek, dań głównych i ciast, zaaranżowanie kompozycji kulinarnej z ich udziałem, nawiązującej do danego miesiąca , ewentualnie epoki, z której pochodzą i wykonanie fotografii w jakości do druku (format JPG, minimalna waga pliku 2 MB, rozdzielczość 3000 pikseli na długim boku).

Oto proponowane przez nas przepisy:

Piramidki – styczeń
Sola w winie z grzybami – luty
Śliczna potrawa z jajek – marzec
Pulpety – kwiecień
Skromna zupa szwajcarska – maj
Salmagundy – czerwiec
Ziołowy pudding – lipiec
Koszyczki z kurczakiem – sierpień
Zapiekanka jarzynowa – wrzesień
Jabłka „pod kołdrą” – październik
Paszteciki z mięsem – listopad
Ciasto wykwintne – grudzień

Fotografie należy przesyłać do 25 października w postaci cyfrowej na adres mailowy konkurs@wydawnictwoliterackie.pl, ewentualnie na płycie CD lub DVD pocztą na adres:

Agnieszka Minkiewicz
Wydawnictwo Literackie
ul. Długa 1
31-147 Kraków

Do fotografii należy dołączyć autorski opis przygotowania wybranej potrawy, imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz e-mail i nr telefonu. Zarówno maila, jak i przesyłkę należy opatrzyć nagłówkiem: „Kuchnia Jane Austen - KONKURS”.

Nagrodami w konkursie będą dwa tomy z dawnymi recepturami czyli premierowa Książka kucharska Jane Austen oraz Kuchnia z Zielonego Wzgórza zbierająca przepisy Lucy Maud Montgomery, a także wydrukowany w kolekcjonerskim nakładzie, stworzony z nagrodzonych fotografii i podanych powyżej przepisów Kalendarz kulinarny Jane Austen na 2011 rok.

Patronat medialny nad konkursem objął portal kulinarny Gotujmy.pl. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu, który publikujemy poniżej. Regulamin dopuszcza udział w konkursie zarówno pojedynczych osób, jak i kulinarno-fotograficznych dwuosobowych zespołów.

Zobacz: Regulamin Konkursu Jane Austen