Mleko jest produktem spożywczym o wysokiej zawartości składników odżywczych: wapnia, potasu czy sodu i witamin: A, z grupy B oraz witaminy D.
Płyn ten jest niezastąpionym produktem dla dzieci i młodzieży, ponieważ w tym okresie wiekowym, ich kości potrzebują najwięcej wapnia niezbędnego do wzrostu. Kefir, maślanka i serwatka to produkty powstające z fermentacji mleka.

Stanowią idealne i zdrowe bazy do wypijanych przez nas napojów mlecznych. Mleko jest także produktem, który stanowi podstawę dla wariacji na temat kawy. Kawa mleczno- malinowa lub kawa mleczno- rumowa to napoje dla osób lubiących słodkie specjały.

Latem nie brakuje cudownych sezonowych owoców: truskawek, jagód malin czy jeżyn. Z mleka lub jego przetworów i wspomnianych owoców powstają koktajle, które orzeźwiają, dodają energii i świetnie zaspokajają głód!

Koktajl bananowy, truskawkowy, malinowy, z owoców leśnych- rodzajów jest wiele, każdy z nich idealnie sprawdzi się, na co dzień, ale także, jako deser na przyjęcie okolicznościowe. Korzystajcie z bazy przepisów na najlepsze napoje mleczne!

Zdjęcia: Fotolia

Polecane przepisy do kategorii Napoje mleczne

Znaleźliśmy 1413 przepisów w kategorii Napoje mleczne

Shake śmietankowy

Shake śmietankowy

sammakko sammakko

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Shake czekoladowy

Shake czekoladowy

sammakko sammakko

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Malinowy  shake

Malinowy shake

jaga85 jaga85

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: