Kategoria promowana - styczeń

  • 2

Styczeń to czas karnawału, więc dużo czasu spędzamy na dobrej zabawie, ale przecież ktoś te wszystkie pyszności musi wcześniej przygotować! Zobacz, co promujemy w styczniu.

WPROWADZENIE

Styczeń to czas karnawału, więc dużo czasu spędzamy na dobrej zabawie, ale przecież ktoś te wszystkie pyszności musi wcześniej przygotować! Zobacz, co promujemy w styczniu.
W styczniu przyznajemy dodatkowe 20 wirtuali przepisom na pizzę i pizzerinki, sałatki w stylu fit, domowe burgery, eklery, koktajle alkoholowe i ciastka owsiane. Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia! Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania, trzecie - gotowe danie. Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów uznanych przez moderatorów za zbyt proste.


Do kategorii promowanej zaliczane będą:


Pizza i pizzerinki


pizza pizzerinki
 

Do kategorii promowanej zostaną zaliczone tylko te przepisy na pizze i pizzerinki, które zostały przygotowane z ciasta drożdżowego.

Uwaga: przygotowując pizzę nie korzystaj z gotowego spodu do pizzy lub innego rodzaju gotowego ciasta. Na wierzchu pizzy powinny znaleźć się co najmniej 3 składniki (nie wliczamy suszonych przypraw).

Lekkie sałatki

 Salatka z grillowanym kurczakiem Sałatka Sałatka

Dodatkowe punkty przyznamy tym sałatkom, które będą składać się z minimum 5 składników (nie licząc przypraw i składników sosu). Uwaga: nie promujemy sałatek, w których wykorzystywany jest majonez (także zrobiony samodzielnie).

W sałatkach można używać zarówno mięsa (które zwykle jest dosyć kaloryczne) jak i fasoli czy serów, jednak warto zwracać uwagę na to, by cała kompozycja nie stanowiła ciężkiego i tłustego dania.

Burgery

Burger Burger

Burger to jedno z kaloryczniejszych dań, jednak wiele zależy od tego, co włożysz do środka. Promujemy zarówno przepisy na domowe burgery z solidną porcją mięsa jak i te wegetariańskie, z serem, jajkiem i wszelkiej maści dodatkami.

Uwaga: nie promujemy przepisów, w których wykorzystane zostaną gotowe bułki do burgerów - bułki należy upiec i koniecznie dodać zdjęcie, które nie pozostawia wątpliwości co do tego, że zostały upieczone samodzielnie. Podobnie jeśli chodzi o mięso: nie promujemy burgerów z gotowym kotletem wołowym: mięso należy zmielić w domu lub kupić już zmielone i przyprawić oraz uformować w domu.

Eklery

Eklery z czekoladą i pistacjami Eklery

Któż nie lubi na nie choćby popatrzeć? Promujemy eklery na słodko (nie przyznamy punktów przystawkom z ciasta parzonego podawanym na słono).

Oczywiście zarówno ciasto jak i krem powinny zostać przygotowane samodzielnie. Gotowych dodatków cukierniczych można używać pod warunkiem, że stanowią wyłącznie niewielki akcent (może to być np. posypka). Uwaga: nie promujemy przepisów, w których wykorzystana została gotowa bita śmietana w sprayu.

Ciastka owsiane

Ciastka owsiane Ciastka owsiane

Ciastka owsiane własnego wypieku są o wiele zdrowsze niż ich sklepowe odpowiedniki! Dzięki temu, że robimy je własnoręcznie doskonale wiemy, co jest w środku. Zachęcamy Cię do przygotowania ciasteczek owsianych tak jak lubisz - bez dodatków lub np. z bakaliami. Każda wersja tych ciastek będzie smaczna!

Koktajle z dodatkiem alkoholu

koktajl z cukrem Drinki

Chcesz podzielić się z nami przepisem na swojego popisowego drinka? W styczniu to się opłaca: przepisom na alkoholowe koktajle na zimno i na ciepło przyznamy dodatkowe 20 wirtuali. Pamiętaj, przepis nie może być zbyt prosty: połączenie wódki z sokiem nie zostanie nagrodzone dodatkowymi wirtualami. Liczymy na Twoją kreatywność! Im więcej składników i dodatków, tym lepiej!

Rekomendujemy przygotowywanie koktajli na świeżo wyciskanych sokach: ich smak na tym zyska!

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Kategoria promowana trwa od 1 stycznia do 31 stycznia.

POLECANE

Znaleźliśmy 76 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - styczeń