Tyskie Muzeum Piwowarstwa

  • 2

Od momentu otwarcia w grudniu 2004 roku odwiedziło je już ponad 100 tysięcy osób. Tyskie Muzeum Piwowarstwa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Tyskie Muzeum Piwowarstwa
Coraz więcej osób chce zapoznać się ze stałą ekspozycją poświęconą historii i współczesności browaru w Tychach i Tyskiego - ulubionego piwa Polaków - "Naszego najlepszego". Muzeum stało się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych województwa śląskiego.

Potwierdzeniem tego są głosy internautów oddane dotychczas na Muzeum w plebiscycie "Perły w Koronie Województwa Śląskiego 2008" zorganizowanym przez portal www.naszemiasto.pl. Liczba oddanych głosów już teraz sytuuje je w ścisłej czołówce. Konkurs, który ma wytypować 10 największych atrakcji turystycznych województwa śląskiego, potrwa do 30 sierpnia.

Funkcjonowanie Muzeum dotychczas zostało dostrzeżone i nagrodzone w kilku konkursach. Projektanci Tomasz Konior i Krzysztof Barysz odebrali w czerwcu 2005 roku. z rąk Wojewody Śląskiego nagrodę za najlepsze wnętrze w ramach konkursu na Architekturę Roku, jak również wyróżnienie w konkursie Marszałka Województwa na najlepszą przestrzeń publiczną regionu.

We wrześniu 2005 roku Muzeum wywalczyło nagrodę i certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego przyznane przez Polską Organizację Turystyczną, a w październiku śląski oddział Polskiej Izby Turystyki przyznał placówce honorową nagrodę Kompas 2005 za produkt turystyczny. Z kolei Nocne Zwiedzanie tyskiego browaru otrzymało prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie PR „ Złote Spinacze”.