Kluczem do sukcesu w fotografii kulinarnej jest dobra kompozycja obrazu. Zdjęcie potrawy ma być apetyczne i ze smakiem.

Fotografia kulinarna to przede wszystkim pomysł na zdjęcie i ciekawe tło czyli podkład na którym prezentujemy potrawę. Oryginalne talerze, akcesoria kuchenne mogą urozmaicić  urozmaić zdjęcie potrawy. Gadżety dopełniają charakter fotografowanej potrawy.

Ważne jest także kompozycja fotografowanego dania – możemy pobawić się w „food stylistę” i odpowiednio zaprezentować danie na talerzu do zdjęcia. Pamiętaj, że bałagan w tle może zepsuć każde zdjęcie jedzenia.

Oświetlenie to jeden z podstawowych elementów fotografii kulinarnej. Prezentowane danie musi być odpowiedni oświetlone. Sprawdźcie jak fotografować w trudnym oświetleniu oraz jak radzić sobie ze światłem dziennym.

Nie macie profesjonalnego sprzętu fotograficznego? Nic straconego, podpowiadamy jak dobre zdjęcie kulinarnych dań można wyczarować z pomocą zwykłych aparatów kompaktowych.

Tryby w aparacie są pomocne przy robieniu kulinarnych zdjęć? Jak najbardziej! Sprawdźcie jak je w pełni wykorzystać i robić jeszcze lepsze zdjęcia.

Wystawa fotografii kulinarnej
  • 2
redakcja redakcja | Platynowy Ekspert | Przepisów: 202, Artykułów: 3448
Fotografia kulinarna

Wystawa fotografii kulinarnej

17 września, w warszawskiej galerii w lesie, odbędzie się indywidualna wystawa fotografii kulinarnej Dagmary Radzikowskiej zatytułowana „The Byk”. Jest ona kontynuacją projektu bloga o tej samej nazwie.

Wakacyjny konkurs fotograficzny
  • 1
redakcja redakcja | Platynowy Ekspert | Przepisów: 202, Artykułów: 3448
Fotografia kulinarna

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Wreszcie wakacje! Z tej okazji w cyklu fotografia kulinarna mała zmiana tematu. Proponujemy Wam wakacyjny konkurs fotograficzny organizowany przez poradnik "Przyjaciółka". Do wygrania świetne tablety!