Przygotowanie świąt to bardzo stresujący okres dla większości osób. Zawsze wydaje Ci się, że masz jeszcze czas. Nagle okazuje się, że wszystko trzeba robić na ostatnią chwilę. Jak przygotować święta na czas, nie stresować i nie kłócić się z rodziną?

W Poradach na Święta znajdziecie rady dotyczące przygotowania świątecznego menu, świąteczny dekoracji, wyboru prezentu, sposobu zapraszania gości, pieczenia, gotowania. Od teraz przygotowanie świąt – lepienie pierogów na Boże Narodzenie, pieczenie sernika na Wielkanoc, dekorowanie wielkanocnego koszyczka, kupowanie prezentów pójdzie jak z płatka.

Warto pamiętać, aby w trakcie przygotowania do świąt nie obarczać się wszystkimi obowiązkami tylko podzielić nimi z resztą rodziny. Tak będzie sprawiedliwe i każdy będzie miał wkład w organizację świąt, wtedy świąteczne dni na pewno przebiegną w miłej, ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Jak zrobić sos chrzanowy?
  • 1
redakcja redakcja | Platynowy Ekspert | Przepisów: 202, Artykułów: 3450
Kulinarne ABC

Jak zrobić sos chrzanowy?

Do przygotowania najprostszego sosu chrzanowego wystarczy tarty chrzan, śmietana, majonez oraz przyprawy. Sos chrzanowy na ciepło lub na zimno podaj do jajek, mięsa albo pieczeni.

Jak humanitarnie pozbawić karpia życia?
redakcja redakcja | Platynowy Ekspert | Przepisów: 202, Artykułów: 3450
Boże Narodzenie

Jak humanitarnie pozbawić karpia życia?

Jeśli nie wiesz jak zabić karpia na Wigilię możesz poprosić, by ktoś zrobił to za ciebie lub wybrać mrożonego. Jednak ten jeden raz w roku decydujemy się zwykle na zakup żywej ryby. Tylko co z nią zrobić? Zobacz jak zabić karpia w sposób humanitarny.