Cukier trzcinowy w kostkach

Koncern Südzucker Polska, producent Cukru Królewskiego wprowadził na rynek - cukier trzcinowy w kostkach, w poręcznych 250g opakowaniach.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Cukier trzcinowy w kostkach
Cukier trzcinowy w kostkach od Sudzucker łączy wyrafinowany smak i kolor cukru trzcinowego z elegancją i wygodą kostek.Kostki można wrzucać do kubka, filiżanki, szklanki pojedynczo lub po kilka na raz. Można w tym celu użyć ręki lub specjalnych szczypczyków. Wynik odczytuje się tuż po zamieszaniu, smakując drobnymi łykami wzbogaconego słodkim smakiem napoju. W założeniu prawdopodobieństwo uzyskania wyśmienitego rezultatu jest 100 - procentowe.

Sekretem cukru trzcinowego jest melasa, nadająca mu lekko miodowego smaku oraz naturalną, złotobrązową barwę. Używany do słodzenia gorących napojów (kawy, herbaty) oraz dodawany jako przyprawa do ciast, herbatników, naleśników czy innych wyrafinowanych dań – nadaje im niepowtarzalny, wyrazisty aromat.

Drobne kryształki, którym „Cukier Królewski” nadał nową i niezwykle praktyczną formę kostek, są nieodzowne w przygotowaniu drinków np. karaibskiego Mojito (czyt. Mohito). Ten orzeźwiający koktajl przygotowywany na bazie białego rumu, zawdzięcza swoją popularność Ernestowi Hemingway’owi, który w „La Bodeguita del Medio” delektował się jego bogatym smakiem. Podstawowymi składnikami tego drinka, są: biały rum, brązowy cukier trzcinowy, limonki, mięta, woda gazowana i kruszony lód.

Czysty cukier trzcinowy, który w sanskrycie znany był jako sarkar (piasek, żwir), produkowany był w Indiach już 3000 lat p. n. e.
Europa o „trzcinie rodzącej miód” dowiedziała się dopiero w czasach podboju Indii przez Aleksandra Macedońskiego. Dalsza ekspansja „słodkiego brązu” wiodła przez Daleki Wschód, aż po kraje Nowego Świata w XV wieku za czasów podbojów Krzysztofa Kolumba.
Jednak miejscem, które słynie z najlepszej jakości cukru trzcinowego jest Mauritius – maleńka wyspa na Oceanie Indyjskim. Uważa się bowiem, że cukier wytwarzany z trzciny rosnącej na wulkanicznych popiołach, ma najbogatszy aromat na świecie.