Kategoria promowana - czerwiec

W czerwcowej kategorii promowanej znalazły się sezonowe warzywa i owoce, docenimy także przepisy na naleśniki. Zobacz za co otrzymasz dodatkowe punkty!

WPROWADZENIE

W czerwcowej kategorii promowanej znalazły się sezonowe warzywa i owoce, docenimy także przepisy na naleśniki. Zobacz za co otrzymasz dodatkowe punkty!

Za jakie przepisy otrzymasz dodatkowe punkty?

  • ciasta i dania z truskawkami

knedle z truskawkami Ciasto z truskawkami
Pamiętaj, że przepis dodany do kategorii promowanej musi posiadać minimum 3 zdjęcia - 2 zdjęcia z etapów przygotowania i 1 przedstawiające gotowe danie. Warunkiem przyznania punktów jest także estetyczny wygląd potrawy.

W czerwcu truskawki możemy kupić niemal na każdym rogu ulicy, a to oznacza, że sezon na te owoce w pełni! Wykorzystaj je więc do przygotowania dań obiadowych oraz ciast. W tym miesiącu dodatkowe punkty przyznamy przepisom na ciasta i potrawy ze świeżych owoców (nie promujemy przepisów na dania, w których wykorzystywane są jedynie mrożone truskawki).

Dodatkowych punktów nie przyznamy przepisom na makaron z truskawkami oraz tym, które moderatorzy uznają za zbyt proste. Ta zasada dotyczy wszystkich przepisów w kategorii promowanej.
  • naleśniki na słono

naleśniki na słono tort naleśnikowy

Naleśniki to uniwersalne danie, które można serwować zarówno na śniadanie, obiad, jak i na kolację. Tym razem w kategorii promowanej znalazły się naleśniki na słono: dodatkowe punkty przyznamy przepisom na naleśniki z wytrawnym farszem.

Wykorzystaj sezonowe warzywa, mięso, grzyby. Nie zapomnij o dodatkach w postaci sera, przypraw oraz sosów. Dodatkowe punkty przyznamy krokietom, ale nie otrzymają ich przepisy na tortillę.
  • obiad bez mięsa

Obiad bez mięsa Faszerowane ziemniaki

Zachęcamy cię do wykorzystania dostępnych świeżych warzyw: szpinaku, kalarepy, młodej kapusty, szczawiu, groszku cukrowego. Dodatkowych punktów nie przyznamy przepisom na zupy i sałatki. Tylko od ciebie zależy, co znajdzie się na talerzu: czy będzie to porcja tarty, wegetariańskie kotlety czy chociażby risotto. Wśród składników muszą znaleźć się świeże warzywa - niech to one będą podstawą smacznego obiadu.

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Kategoria promowana trwa od 1 czerwca do 30 czerwca.

Dodaj przepis

Znaleźliśmy 17 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - czerwiec