Kategoria promowana – kwiecień

Wiosna za oknami, wiosna na talerzu. Wraz z nadejściem ciepłych dni zmieniają się także dania i posiłki, które spożywamy. Zachęcamy do sprawdzenia, które z nich w tym miesiącu wynagrodzimy dodatkowymi punktami.

Kiedy za oknami wreszcie przestał doskwierać mróz, jednocześnie duże zmiany następują w naszych jadłospisach. W kwietniu żegnamy tłuste zimowe dania, a witamy pierwsze warzywa, nowalijki, słowem - dary natury.

Zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym dowiecie się, jakie potrawy w tym miesiącu wynagrodzimy dodatkowymi 20 wirtualami w ramach kategorii promowanej. W tym miesiącu nasza zabawa będzie wyglądała nieco inaczej niż zwykle.

O co zatem chodzi? Spośród wiosennych dań, do których gotowania zachęcamy w tym miesiącu, nie wyszczególnimy kilku konkretnych, za które otrzymacie dodatkowe punkty. O tym, które z nich zasłużą na dodatkowe punkty, dowiecie się dopiero na koniec miesiąca.

Poniżej przedstawiamy wyłącznie nasze inspiracje na wiosenne gotowanie. Jeżeli chcecie zgarnąć dodatkowe wirtuale, niekoniecznie musicie nadsyłać nam akurat te dania, o których poniżej piszemy.

Bądźcie spokojni, zabawa w punktowanie w tym miesiącu może okazać się dla was wyjątkowo opłacalna! Dlatego śmiało gotujcie swoje dania, okraszajcie je pięknymi jak zwykle fotografiami i wstawiajcie je na nasz serwis. 

Dania z rzodkiewką, szczypiorkiem, sałatą masłową i innymi nowalijkami


Kwiecień to czas, w którym nadrabiamy zaległości związane z niedoborem witamin i innych składników mineralnych. Pierwsze nowalijki zapewniają nam ich pod dostatkiem. Zachęcamy do podzielenia się przepisami na surówki, sałatki i inne cuda z kuchni z tymi właśnie wspaniałymi warzywami.

Dania ze szczawiu


Zupa szczawiowa to legenda wielu polskich domów. Nieco zapomniana powinna wrócić do łask. Choćby dlatego, że jest niezwykle smaczna, zdrowa i tania. Do tego jej przygotowanie to kwintesencja modnego ostatnio ruchu slow life.

Ciasta z rabarbarem


Rabarbar to obok szczawiu jeden z symboli wczesnej wiosny. To właśnie z niego nasze mamy przygotowywały pyszne kompoty i piekły fenomenalne i efektowne ciasta. Podzielcie się takimi przepisami z nami, wstawiając je do serwisu.

Pamiętajcie, że każdy z dodawanych przepisów, które kandydują do zabawy w kategorię miesiąca, powinien zawierać przynajmniej trzy zdjęcia. Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania, trzecie - gotowe danie. Warunkiem przyznania punktów jest także estetyczny wygląd potrawy. 

Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli wasz przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na waszym koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktujcie się z moderatorką (wyślijcie wiadomość do misia5).
Kategoria promowana trwa od 1 do 1 do 30 kwietnia
 

Znaleźliśmy 41 przepisów w konkursie: Kategoria promowana – kwiecień